Держзрада восьми «посадовців» окупованого Криму — справу передали до суду

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 18:50
Ірина Требунських
12 Червня 2021, 18:50

Наразі завершили досудове розслідування у рамках кримінального провадження стосовно восьми окупаційних «високопосадовців» Криму. Про це інформує Офіс генерального прокурора.

Мова йде про ексдепутата Верховної Ради АР Крим, наразі так званого «главу» Криму Сергія Аксьонова, ексглаву ВР Криму, наразі «главу ради» Криму Володимира Константінова, колишню прокурорку Наталю Поклонську. У цьому ж списку колишній голова Севастопольської міськради Юрій Дойников, так званий «міністр внутрішніх справ» Криму Сергій Абісов (ексначальник карного розшуку Сімферопольського міськуправління), «начальник» «прикордонної служби» Віктор Мельниченко (колишній начальник штабу Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби), «заступник» Аксьонова Рустам Теміргалієв (колишній депутат ВР Криму) та «начальник» ФСБ держави-окупанта Росії в Криму Петро Зима (ексначальник управління Служби безпеки України в Севастополі).

Високопосадовці окупаційної «адміністрації» Росії упродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території Криму, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленому порядку, а також брали участь у ній та сприяли окупації півострова, — йдеться у повідомленні.

Розслідування проводилося за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації. Наразі результати досудового розслідування передали стороні захисту для ознайомлення, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше прокуратура АР Крим повідомила російським «керівникам» Криму Сергію Аксьонову і Володимиру Константинову про підозри в порушенні законів та звичаїв війни.