Держводагентство повідомило про стан дамби, що перекриває воду в окупований Крим

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Червня 2021, 18:19
Хельга Полтавка
16 Червня 2021, 18:19

Тимчасова дамба, що розташована на 91 кілометрі Північно-Кримського каналу, знаходиться у задовільному стані, а інформація щодо її пошкодження не відповідає дійсності.

Про це повідомили у Державному агентстві водних ресурсів у відповідь на запит, передає УНН.

Станом на 14 червня 2021 року тимчасова дамба, що розташована на 91 км Північно-Кримського каналу, знаходиться в задовільному стані та виконує свої функції, а саме утримання необхідного робочого горизонту води для забезпечення маловодних регіонів півдня Херсонської області та функціонування комплексу єдиної складної іригаційної системи, — йдеться у відповіді.

Також у відомстві додали, що опублікована у ЗМІ інформація щодо протікання греблі не відповідає дійсності.

Фото: Північно-Кримський канал

«Слід зазначити, що проєктна документація на реконструкцію тимчасової дамби на 91 км Північно-Кримського каналу не розроблялася, тому обсяги і вартість робіт в цей час не визначені. Таким чином, зазначена дамба на ПК 91 перебуває в технічно справному стані. Інформація про її пошкодження не відповідає дійсності», — запевнили у відомстві.

У свою чергу, моніторингова місія ООН в Україні наполягає на тому, що з урахуванням окупації Криму, «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».

Нагадаємо, Росія регулярно звинувачує Київ у водній блокаді Криму. Окупанти заявили, що готуються подати проти України позов «через шкоду, заподіяну півострову водною блокадою» після перекриття Північно-Кримського каналу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим каналом можливе лише після його деокупації.

Постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що необхідно добудувати дамбу на Північно-Кримському каналі, щоб максимально унеможливити потрапляння води до тимчасово окупованого Криму. У лютому президент Володимир Зеленський повідомив, що влада поки не збирається будувати ще одну дамбу на Північно-Кримському каналі.