Держслужба зайнятості пояснила, як отримати допомогу з безробіття на карантині | QHA media
06 Травня 2020, 17:39

Держслужба зайнятості пояснила, як отримати допомогу з безробіття на карантині

Закрити

Право на допомогу з часткового безробіття мають застраховані особи, які уклали трудові угоди з роботодавцем з числа малого та середнього бізнесу, який до зупинки або скорочення своєї діяльності внаслідок карантину півроку сплачував єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Порядок отримання допомоги з часткового безробіття роз’яснили у пресцентрі Держслужби зайнятості, повідомляє Укрінформ.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудовий договір (окрім осіб, які отримують пенсію, та осіб, які працюють за сумісництвом). Йдеться про малі та середні компанії, які зупинили або скоротили діяльність на період карантину, сплачували єдиний внесок за загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 6 місяців, що передували даті зупинення діяльності, — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що допомога не надаватиметься, коли роботодавець має заборгованість з виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

У пресслужбі держструктури пояснюють, що для отримання допомоги роботодавець протягом 30 днів з дня зупинення (скорочення) діяльності має звернутися до центру зайнятості, що розташовується за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску, та подати 4 документи:

  • заяву на отримання допомоги у довільній формі;
  • копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
  • відомості про працівників, в яких виникло право на допомогу;
  • довідку Державної податкової служби про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців.

Також зазначається, що допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівнику було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівнику. Втім, допомога з часткового безробіття за місяць не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати — 4 тисячі 273 гривні.

Наголошується, що рішення про надання допомоги ухвалює регіональний центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів до центру зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного соціального внеску. Якщо рішення про надання допомоги з часткового безробіття на період карантину є позитивним, між центром зайнятості та роботодавцем буде укладено відповідний договір.

Перерахування роботодавцю коштів для подальшої їхньої виплати працівникам здійснюватиметься щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування коштів на рахунок відповідного центру зайнятості. А далі, також протягом трьох робочих днів, роботодавець має перерахувати кошти на рахунок працівника.

У Державній службі зайнятості інформують, що допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

QHA media повідомляло, що майже три мільйони українських працівників через карантин наразі перебувають у оплачуваних чи неоплачуваних відпустках, але багато хто з них можуть бути звільнені.

Дивитись ще: