Держдума ухвалила новий закон про покарання за критику влади в Інтернеті. Правозахисники пояснили, чим це загрожує кримчанам | QHA media

Держдума ухвалила новий закон про покарання за критику влади в Інтернеті. Правозахисники пояснили, чим це загрожує кримчанам

07 Березня 2019, 19:51
Фото: hostingtalk.com
Закрити

Сьогодні, 7 березня, російська Держдума проголосувала у третьому читанні закон, який дозволяє покарання за публікації в інтернеті, в яких міститься неприхована неповага до влади.

За документ проголосували 327 депутатів, проти — 40, один утримався, передає «Медуза«.

Роскомнагляд вимагатиме від власників сайтів видалити таку інформацію протягом доби, в іншому випадку їхні ресурси заблокують.

У свою чергу, в Кримській правозахисній групі зазначили, що формулювання у новому російському законодавстві настільки розмиті, що залишають силовим і контролюючим структурам широке поле для корупції, тиску на ЗМІ та вибіркового застосування таких норм.

Також ці нововведення, на думку експертів, дозволять більш масово переслідувати і обмежувати тих громадських активістів, журналістів і блогерів у Криму, які відкрито критикують окупаційний режим і не бояться висловлювати свою позицію у соціальних мережах та ЗМІ.

Наприклад, наразі Роскомнагляд вніс до реєстру забороненої в РФ інформації 13 публікацій сайту Кримської правозахисної групи за те, що вони нібито підривають основи конституційного ладу. Хоча це статті про порушення Росією міжнародного гуманітарного права в Криму. Якщо новий закон набуде чинності, то за поширення подібних статей жителя Криму можуть оштрафувати на суму від 30 тис. до 100 тис. рублів, — вважають правозахисники.

Експерти звернули увагу на те, що у другому читанні з тексту законопроекту прибрали уточнення, що переслідування ведеться за поширення інформації, призначеної для необмеженого кола осіб.

Тому підтримка закону без цього уточнення дозволить переслідувати кримчан навіть за публікації у закритих групах.

У грудні 2018 року Роскомнагляд повідомив про плани впровадити нову технологію блокування програми Telegram в РФ. За задумом відомства, у інтернет-провайдера встановлять комплекс програм, який аналізуватиме потоки трафіку і виділятиме специфічні пакети конкретних сайтів або додатків.

Дивитись ще: