Держдеп закликає Росію звільнити журналіста Єсипенка

Новини України та світу
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 13:19
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 13:19

Сполучені Штати Америки закликають російську владу припинити репресії проти незалежних журналістів в окупованому Криму.

Про це заявив 13 квітня речник Держдепартаменту США Нед Прайс у Twitter, додавши хештег #CrimeaIsUkraine.

Стурбовані повідомленнями про тортури російської окупаційної влади в Криму щодо журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка, щоб примусити його до зізнання. Ми закликаємо його звільнити, а Росію припинити репресії проти незалежних голосів у Криму, ­— написав речник американського зовнішньополітичного відомства.

Адвокат Олексій Ладін 12 квітня повідомив, що в перші дні після затримання в Криму Владислава Єсипенка, співробітники ФСБ Росії незаконно взяли у нього слину для проведення біологічної експертизи.

Публічних коментарів співробітників ФСБ РФ щодо цієї заяви Ладіна немає.

Раніше адвокат повідомляв, що ФСБ в Криму погрожували розправою Єсипенку після того, як він на «суді» в Криму звинуватив російських силовиків у тортурах.​

Нагадаємо, Владислав Єсипенко, якого у березні затримали в Криму російські силовики за підозрою у «співпраці з українськими спецслужбами і зберіганні боєприпасів», вперше особисто на засіданні «суду» в Сімферополі 6 квітня заявив про тортури з боку російських спецслужб. Це перше засідання, на яке допустили незалежних адвокатів. Воно проходило в закритому режимі. На суді Єсипенко також відмовився від призначеного йому адвоката. Водночас окупаційний «суд» не підтримав скаргу незалежних адвокатів на арешт, залишивши Єсипенка під вартою до 11 травня.

США публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи» Єсипенка. Відповідну заяву опублікувало американське посольство у Києві.