Державне телебачення Білорусі транслювало «зізнання» Протасевича

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Червня 2021, 12:21
Хельга Полтавка
04 Червня 2021, 12:21

Заарештований у Мінську опозиційний журналіст Роман Протасевич нібито «визнає провину» за заклики до протестів після президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року.

Про це повідомляє провладний білоруський телеканал ОНТ.

На початку Протасевич сказав, що нібито добровільно погодився на це «інтерв’ю». Серед іншого провладний телеканал виклав запис, на якому опозиціонер «визнав провину».

Я одразу визнав за 342 статтею КК Республіки Білорусь (організація несанкціонованих акцій, — прим. ред.). Заклики, які я опублікував, посприяли тому, що на вулицях почалися заворушення і Мінськ три дні жив у стані хаосу, — говорить Протасевич.

Ще одна «цитата», оприлюднена телеканалом, де Протасевич пояснює, як його знімали з літака.

Я не почистив дані на телефоні, тому що було не до цього, була паніка. Було відчуття, що я «приземлявся» на ешафот і я розумів, що доведеться відповідати за те, що я зробив, — нібито зізнався він під час «інтерв’ю».

В іншій частині «зізнання» Протасевич говорить, що був учасником підготовки «замаху» на Олександра Лукашенка.

«Я мав бути сполучною ланкою між змовниками і штабом Світлани Тихановської», — сказав затриманий журналіст.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 травня у Мінську затримали Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, що здійснив екстрену посадку через повідомлення про нібито вибуховий пристрій на борту.

Нагадаємо, Лукашенко «запросив» терористів з ОРДЛО допитати Протасевича.

Зазначимо, Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. США рішуче засудили примусову посадку рейсу між двома країнами-членами ЄС і подальший арешт журналіста Романа Протасевича у Мінську. Таку позицію висловив держсекретар США Ентоні Блінкен. З вимогою негайно звільнити журналіста виступило й ОБСЄ.