Держава-окупант в Криму відреагувала на навчання військових США в Румунії

Новини
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 15:32
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 15:32

Держава-агресор Росія в тимчасово окупованому нею Криму знову проводила військові навчання. Цього разу окупанти вчилися виявляти і знищувати надводний корабель умовного противника в акваторії Чорного моря.

Про це сьогодні, 30 листопада, повідомило Міноборони РФ.

Зазначається, що для військових навчань використали розрахунки берегових протикорабельних ракетних комплексів (БПКРК) «Бал» і «Бастіон» зі складу Чорноморського флоту. Роль умовного противника для окупантів виконав фрегат «Адмірал Макаров», що виконував перехід між окупованими Феодосією і Севастополем.

«Бал» і «Бастіон» привели комплекси до бою і відпрацювали алгоритм дій з нанесення ракетних ударів по кораблю умовного противника. Ракетні стрільби були виконані електронним способом, — інформує Міноборони окупанта.

Окрім того, держава-агресор перекинула більше 800 молодших спеціалістів, які пройшли спецпідготовку в навчальних центрах Міноборони РФ і прибули на кораблі та у військові частини Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Криму.

Фото: Міноборони Росії

Напередодні сухопутні війська США провели навчання з реактивними системами залпового вогню Himars на узбережжі Чорного моря. Як повідомляє Forbes, американські військові перекинули Himars з бази у Німеччині на морське узбережжя в Румунії.

Очевидно, це було посланням для Москви. Армія США в Європі відновила свою вогневу потужність на далекі відстані. І вона хоче, щоб росіяни знали про це, — йдеться у повідомленні.

Для стримання подальшої агресії Росії після окупації Криму, армія США наприкінці 2018 року направила 41-у польову артилерійську бригаду до Німеччини. Наразі армія розробляє нові боєприпаси для Himars. Сюди входять протикорабельна ракета та заміна системи ATACMS, яка може пройти 310 миль. При цьому відстань від узбережжя Румунії до Криму через Чорне море становить 250 миль.

Американські солдати вивантажують Himars. Фото: Ryan Barnes

Нагадаємо, після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні незаконні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря.

Президент Володимир Зеленський повідомив про початок будівництва двох військово-морських баз для більш ефективного захисту Чорноморського регіону. У Кремлі у відповідь заявили, що мають намір «проаналізувати» заяву президента Зеленського щодо нових баз ВМС України.

«Кримські новини» повідомляли, що у рамках місії Північноатлантичного альянсу есмінець США прибув до Чорного моря для регулярного патрулювання.