Депутати Європарламенту обурені санкціями через їхню поїздку до Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Березня 2021, 14:11
Хельга Полтавка
26 Березня 2021, 14:11

Французькі євродепутати, на яких Україна наклала санкції за поїздку до окупованого Росією Криму, вважають їх незаконними та збираються поскаржитись на такі дії президенту Європарламенту.

Таку заяву від імені трьох європарламентарів опублікувала Віржині Жорон на сайті фракції «Ідентичність та демократія», повідомляє «Європейська правда».

Жорон та її колеги Філіп Олів’є і Жан-Лін Лакапель вважають, що вони (санкції) нагадують «тиск на парламентарів, що діють у рамках свого мандату».

Право парламентарів вільно формувати свою думку щодо ситуацій, з якими вони мають справу, є ключовим принципом будь-якого демократичного парламенту. Це включає і свободу пересування для депутатів і відмову від будь-якого примусу, — пишуть вони. 

Депутати додають, що разом з євродепутатом Тьєррі Маріані, який під санкціями ще з 2015 року, звертатимуть увагу президента Європарламенту на цей «замах на ключовий принцип, необхідний для виконання ними своїх повноважень». 

Раніше у ЗМІ повідомлялося, що у липні 2020 року низка французьких та німецьких депутатів незаконно відвідували тимчасово окупований Росією Крим. Серед цих депутатів вказувались п'ятеро депутатів Європейського парламенту від Франції: Тьєррі Маріані, Віржині Жорон, Жан-Лін Лакапель, Філіп Олів'є і Ерве Ів Марі Клод Жувене.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти майже сотні російських компаній та фізичних осіб. Окрім того, під санкції потрапили деякі громадяни Франції.