Депутати підтримали відтермінування обов'язкових касових апаратів для ФОП

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
01 Грудня 2020, 18:25
Ольга ПолтавкаQHA
01 Грудня 2020, 18:25

Верховна Рада розглянула та підтрималадоопрацьований податковим комітетом законопроєкт 4439-д щодо відтермінування обов’язкових касових апаратів (РРО або ПРРО) для ФОПів. 

"За" проголосували 319 депутатів, "проти" — один, "утримались" — чотири. 

Законопроєктом впроваджуються:

  • перенесення фіскалізації ФОПів ІІ-IV груп до 1 січня 2022 року;
  • скасування кешбеку;
  • зменшення списку ризикових видів діяльності;
  • прив’язка усіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміту фіскалізації.

Заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк прокоментував зміни для ФОП.

"Більше ніж три тижні ми спостерігаємо людей біля парламенту. Ми можемо погоджуватися з ними, ми можемо сперечатися, але це ті люди, які зараз стоять під будівлею Верховної Ради у той час, коли вони втрачають прибутки. Тому, поки вони тут — більшість бізнесів їхніх не працює. І це наш обов'язок сьогодні проголосувати зміни, які частково можуть виправити ситуацію", — заявив Железняк.

За його словами, це був компроміс.

Ми скасовуємо велику кількість штрафів, які найбільше бентежили підприємців. Нагадую: мораторій на перевірки до кінця карантину ніхто скасовувати не буде. Я розумію, що цей текст може не подобатись. Мені він теж не подобається, але це є компромісом, — підкреслив Железняк.

Компромісність законопроєкту підкреслили в усіх фракціях.

Також сьогодні, 1 грудня, підприємці зібралися на акцію протесту біля стін Верховної Ради і перекрили рух в урядовому кварталі по вулиці Грушевського, розповілиу пресслужбі поліції Києва.

Учасники акції вимагали не вводити карантинні обмеження для малого бізнесу і ухвалити законопроєкти для спрощеної системи оподаткування.

Повідомляється, що на попередження правоохоронців учасники акції не реагували, після чого поліцейські частково відтіснили громадян і зробили коридор для проходу нардепів. У цей момент між учасниками акції та правоохоронцями відбулася невелика штовханина.

Інша група пікетувальників на вулиці Шовковичній біля комітетів ВРУ заблокувала рух автівок для в’їзду та виїзду. Наразі на місці події поліцейські проводять з учасниками акції превентивну роботу аби відновити правопорядок.

Раніше передбачалось, що з 1 січня 2021 року використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим, а з 1 квітня 2021 року такий обов’язок стосувався усіх платників єдиного податку ІІ-IV груп.