Депутати німецького парламенту проголосували проти підтримки «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Листопада 2020, 17:56
Хельга Полтавка
20 Листопада 2020, 17:56

Депутати Бундестагу відмовилися підтримати ініціативу партії «Альтернатива для Німеччини», яка лобіює будівництво газопроводу «Північний потік-2». Підсумки обговорення опубліковані на сайті Бундестагу.

Німецькі парламентарі відхилили заяву під назвою «Забезпечення енергетичної безпеки – підтримка Nord Stream 2» більшістю голосів – 556 проти 83.

У запропонованій заяві вказувалося, що нібито «газопровід дасть збільшення енергобезпеки Німеччини і Європи в цілому і послужить загальним інтересам». Лобісти проєкту запропонували депутатам закликати федеральний уряд забезпечити якнайшвидше завершення проекту.

"В ході дебатів більшість німецьких депутатів вказали, що нова заява не допоможе будівництву, тому і сенсу в ній немає", — йдеться у повідомленні.

Представник Вільної демократичної партії (ВДП) Мартін Нойманн заявив, що підтримує мораторій на будівництво газопроводу, але при цьому партія виступає проти санкцій з боку США.

У свою чергу, представник Соціал-демократичної партії Німеччини Тімон Греммельс вказав, що торгівля газом «допоможе політичного діалогу з Росією». Крім того, він зазначив, що Москва може переорієнтуватися на поставки газу в Китай, і цей альянс з політичної точки зору повинен викликати куди більше стурбованості.

Як повідомляли «Кримські новини», в Німеччині впливові політики закликали до економічних кроків проти Росії, у тому числі щодо «Північного потоку-2».