«Депутате, допоможи бранцям Кремля» — у рамках кампанії презентували новий відеоролик

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 19:13
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 19:13

Сьогодні, 7 червня, активісти міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом презентували новий відеоролик у рамках кампанії «Депутате, допоможи бранцям Кремля». Відео опублікував «Кримськотатарський ресурсний центр».

Таким чином активісти закликають депутатів Верховної Ради взяти шефство над кримчанами, які зазнали арештів або переслідування з боку російських окупантів.

‼ "Депутате, допоможи бранцям Кремля" (відеоролик) ‼Міжнародний рух за деокупацію Криму і солідарність з...

Posted by Crimean Tatar Resource Center on Monday, June 7, 2021

Під час презентації проміжних результатів кампанії нардеп Володимир Ар’єв розповів, що написав листи до низки міжнародних організацій, і вже є відповідь від Генсекретаря Ради Європи.

Якщо не будемо говорити про порушення прав людини в окупованому Криму, то окупанти відчують свободу та спробують позбутися від кримських татар вдруге, як у 1944 році. Ми змусимо міжнародні правові організації звернути увагу на те, як окупаційна влада поводиться з кримськими татарами, — сказав депутат.

Сам Ар’єв у рамках кампанії взяв шефство над трьома фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», а саме фігурантом «першої сімферопольської групи» Рустемом Ісмаїловим, а також над фігурантами «білогірської групи» — Енвером і Різою Омеровими.

Зазначається, що за період окупації Криму Росією стали політичними в’язнями або переслідуються за «кримінальними справами» 231 людина, з яких 158 — представники кримськотатарського народу.

У відеоконференції взяла участь і дружина політв'язня Рустема ЕмірусеіноваАліє Емірусеінова. Вона підкреслила, що безпідставні й абсурдні звинувачення, за які дають тривалі тюремні строки, обшуки і облави в будинках кримських татар є послідовною політикою залякування, якої притримуються окупанти.

«Незгода суспільства з цими безпідставними переслідуваннями є явним доказом того, що влада переслідує не терористів. Сьогодні під прицілом репресій в Криму знаходяться не злочинці, а мирні люди — кримські татари», — підкреслила вона.

Динаміка кампанії "Депутате, допоможи бранцям Кремля!"

Активісти #LIBERATECRIMEA розповіли про динаміку кампанії "Депутате, допоможи бранцям Кремля!"У понеділок, 7 червня, активісти міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA розповіли про проміжні результати та динаміку раніше ініційованої кампанії "Депутате, допоможи бранцям Кремля!". Вона передбачає шефство українських парламентаріїв над кримчанами, які зазнали арештів або переслідувань з боку російських окупантів. До заходу також долучилися народні депутати України, родичі політв'язнів та правозахисники.

Posted by Crimean Tatar Resource Center on Monday, June 7, 2021

Нагадаємо, депутатка Верховної Ради від фракції «Голос» Соломія Бобровська взяла під політичну опіку двох політв’язнів Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», колишні бранці Кремля звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не спекулювати на темі звільнення заручників.