«Депортація кримських татар — злочин проти людства». Американський дипломат про трагедію, яка торкнулася його сім'ї | QHA media
18 Травня 2019, 15:40

«Депортація кримських татар — злочин проти людства». Американський дипломат про трагедію, яка торкнулася його сім'ї

Закрити

Депортація кримських татар — це злочин проти людства, вчинений за наказом Йосипа Сталіна 75 років тому 18 травня 1944 року, заявив помічник Держсекретаря США Джордж Кент у своєму зверненні.

Американський дипломат зазначив, що увесь кримськотатарський народ у вагонах для худоби депортували в Середню Азію і близько половини кримських татар загинули протягом першого року заслання, серед яких була бабуся його дружини на ім’я Маубе.

Кент зазначив, що сьогодні кримські татари, які повернулися після депортації, зіткнулися з новими переслідуваннями в окупованому Криму за наказом Кремля.

Російська окупаційна влада вдається до погроз, залякувань, упереджених і незаконних обшуків у помешканнях, фізичних нападів і безпідставних переслідувань і затримань кримських татар та інших жителів Криму. Більше 70 кримчан стали політичними в’язнями, — сказав Кент.

Разом з тим він нагадав, що в кримській декларації 2018 держсекретар Майк Помпео заявив про однозначну позицію США не визнавати анексію Криму Росією і висловив захоплення стійкістю і силою кримськотатарського народу в умовах постійних переслідувань з боку Росії.

Своє звернення він завершив словами «Крим — це Україна!» українською і кримськотатарською мовами.

Сьогодні турецьке МЗС повідомило, що Туреччина поділяє біль кримських татар, які стали жертвами депортації 1944 року. У повідомленні наголошується, що у 1944 році близько 250 тисяч кримських татар були вивезені зі своєї Батьківщини.

Дивитись ще: