Денісова звернулася до омбудсменки РФ через тортури журналіста Єсипенка в Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 14:42
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 14:42

ФСБ РФ своїми незаконними діями проти Владислава Єсипенка порушила безліч статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову перевірити факти безпідставного затримання, подальшого незаконного утримання та застосування тортур до журналіста «Радіо Свобода» Єсипенка в окупованому Криму.

Про це Денісова повідомила у фейсбуці.

Денісова акцентувала увагу, що 6 квітня під час «судового» засідання у так званому «Верховному суді Криму» незаконно утримуваний Єсипенко повідомив про застосування до нього тортур.

Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно поновити права нашого співгромадянина Владислава Єсипенка та перевірити факти безпідставного затримання, подальшого незаконного утримання та застосування до нього тортур, — написала Денісова.

Омбудсмен додала, що «свідчення» Єсипенка були надані під тиском, тому він від них відмовився.

Незаконними діями працівники ФСБ порушили його право на життя, на свободу й особисту недоторканність, на справедливий судовий розгляд, а також на ефективний засіб правового захисту, що передбачено статтями 2, 5, 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, — зазначила уповноважена.

Також було порушено статтю 3 цієї ж Конвенції — «нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню».

Денісова закликала Верховного комісара ООН із прав людини Мішеля Бачелета, чинного голову ОБСЄ, міністра закордонних справ Королівства Швеції Анн Лінде, голову Комітету ООН проти катувань Йенса Модвіга та комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відреагувати на грубі порушення прав людини окупаційною владою на території тимчасово окупованого українського Криму та посилити тиск на РФ із вимогою звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України.

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованому Росією Криму відбувся розгляд справи проти фрілансера «Радіо Свобода» Владислава Єспенка. Під час засідання журналіст оголосив про катування, розповів його адвокат Олексій Ладін.