Денісова вимагає надати медичну допомогу кримчанину Муратову, який має інвалідність

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 11:
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 11:

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від омбудсменки в Росії Тетяни Москалькової провести повне медичне обстеження і надати відповідне лікування незаконно затриманому у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчанину Зекір'ї Муратову.

Про це українська омбудсменка написала у Facebook.

Зекір’я Муратов з моменту арешту не отримує медичної допомоги, також йому не проведено медико-санітарну експертну комісію для продовження групи інвалідності, — наголосила Денісова.

У Військовому апеляційному суді міста Власіха Московської області захист Муратова наполягав на неможливості продовження арешту та зміні запобіжного заходу політв'язню, який має інвалідність, тяжкі захворювання опорно-рухового апарату, гіпертонію і стенокардію.

Проте ці аргументи судом враховані не були. Окупанти відмовили у зміні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою затриманому у липні 2020 року Муратову, який перебуває в СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Наголошую, що такі дії є прямим порушенням Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радами ООН… Закликаю міжнародну спільноту відреагувати та ганебний факт порушення прав та вжити можливих заходів, аби негайно припинити тортури стосовно Зекір’ї Муратова, — зауважила Денісова.

Раніше Денісова вже вимагала від Москалькової забезпечити медичне обстеження для 11 незаконно утримуваних громадян України, зокрема і Зекір'ї Муратова.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму вранці 7 липня 2020 року у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана ХайретдіноваОлександра СізіковаЕміля ЗіядіноваІсмета Ібрагімова, Аліма Суф'яноваВадима Бектемірова та Зекір’ю Муратова.