День жалоби в Одесі: 9 людей загинуло через пожежу в готелі. Поліція оприлюднила 3 версії, ДБР проводить розслідування проти ДСНС | QHA media
19 Серпня 2019, 10:39

День жалоби в Одесі: 9 людей загинуло через пожежу в готелі. Поліція оприлюднила 3 версії, ДБР проводить розслідування проти ДСНС

Закрити

Під час пожежі в готелі «Токіо Стар» в Одесі загинуло 9 осіб, 10 були госпіталізовані, 136 — евакуйовані. У зв’язку із трагедією 18 серпня в Одесі оголосили днем жалоби. Нацполіція оприлюднила 3 версії причини пожежі. Держбюро розслідувань відкрило провадження проти співробітників ДСНС Одеської області.

Спочатку Нацполіція міста повідомляла про 8 загиблих під час пожежі. Пізніше Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що кількість жертв пожежі зросла до 9.

За уточненою інформацією, 17 серпня о 14:12 під час проведення слідчих дій на місці пожежі виявлено тіло дев’ятого загиблого, — поінформували у ДСНС.

Кількість жертв пожежі в одеському готелі "Токіо Стар" збільшилася до 9.За уточненою інформацією, 17 серпня о 14:12…

Опубліковано ДСНС України Субота, 17 серпня 2019 р.

Голова Нацполіції Одеської області Олег Бех оголосив версії займання, згідно яких триває розслідування.

Три основні версії. Перша — це можливий факт вбивства, після якого була інсинуація підпалу з метою приховати злочин. Друга — порушення правил пожежної безпеки. І третя — це необережне поводження з вогнем з боку відвідувачів, які перебували в готелі. На сьогодні найбільш ймовірною є друга версія, — сказав Бех.

Пожежа в готелі «Токіо Стар». Фото: «Думская»

Заступник директора Департаменту попередження надзвичайних ситуацій ДСНС України Павло Афанасьєв заявив, що власник «Токіо Стар» не дозволив протипожежну перевірку двоповерхової будівлі на 270 номерів.

Перевірка була запланована на липень цього року. Через те, що власник готелю змінив форму власності, представник ДСНС, який здійснює заходи державного нагляду і контролю, не був допущений на об’єкт. Про це було складено відповідний акт недопуску, — зазначив Афанасьєв.

Заступник директора Департаменту попередження надзвичайних ситуацій ДСНС України Павло Афанасьєв

У свою чергу Державне бюро розслідувань повідомило, що перевіряє виконання службових обов’язків працівниками ДСНС під час контролю протипожежної системи.

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві, здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання службових обов’язків працівниками ДСНС України в Одеській області, що призвело до виникнення пожежі в готелі «Токіо Стар» і загибелі людей. Кваліфікація: службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України), — повідомляє ДБР.

Увечері 17 серпня прес-служба Прокуратури Одеської області сповістила про затримання фактичного власника готелю «Токіо Стар» Вадима Чорного. Йому готують підозру за фактом порушення вимог пожежної безпеки в готелі, що спричинило загибель дев’яти осіб (ч.2 ст.270 КК України) і клопотання про обрання запобіжного заходу.

ПРОКУРАТУРА: ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ ЗАТРИМАЛИ ВЛАСНИКА ГОТЕЛЮ, ДЕ СТАЛАСЯ ПОЖЕЖАПід процесуальним керівництвом…

Опубліковано Прокуратура Одеської Області Субота, 17 серпня 2019 р.

Сьогодні, 18 серпня, мерія Одеси оголосила днем жалоби. Установам міста рекомендували у цей день обмежити використання музики і проведення розважальних заходів.

У ніч на 17 серпня в Одесі зайнявся готель «Токіо Стар». QHA media публікувало відео з місця подій, За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 270 КК України: порушення вимог пожежної безпеки.

Дивитись ще: