День народження за ґратами — в Києві відбулася акція на підтримку Вигівського

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 20:
Валентин Вигівський
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 20:

У Києві відбулася акція на підтримку політв’язня Валентина Вигівського, якому сьогодні, 3 серпня, виповнюється 38 років.

Вигівський вже восьмий рік утримується державою-агресором за ґратами, наразі в колонії суворого режиму №11 міста Кірово-Чепецьк (Росія). Він перший у списках на обмін, але обміни постійно зриваються. 

До акції доєдналися правозахисники, активісти, колишні бранці Кремля, а також рідні і близькі політв’язня. Організатори акції спекли символічні торти, щоб привітати Вигівського і нагадати, що на нього чекають в Україні.

Учасники акції декламували вірші українських дисидентів та політв'язнів, щоб підтримати ув’язненого українця у протистоянні ворожій системі, яка намагається його зламати.

Батько політв’язня Петро Вигівський нагадав, що сина п’ять років утримували в приміщенні камерного типу або в штрафному ізоляторі. Але коли Валентин оголосив голодування, його перевели у «спеціальні умови утримання».

Його перестали будити по ночах, у камері з’явився стіл і навіть маленький телевізор. І сьогодні ми телефонували в колонію, розповіли про акцію і нам навіть пообіцяли ці привітання передати Валентину, — сказав Вигівський.

У свою чергу голова «Центру прав людини ZMINA» Тетяна Печончик підкреслила, що за два роки жодну людину з кримських політв’язнів досі не звільнено.

Акція до дня народження політв'язня Валентина ВигівськогоСеред усіх українських політв'язнів він перебуває за ґратами найдовше, ще із 2014 року. В цей день Валентину виповнюється 38 років. Це вже сьомий день народження, який він змушений зустрічати у російський в’язниці, майже за 2000 кілометрів від дому.У грудні 2015 року московський обласний суд засудив Валентина Вигівського на 11 років колонії суворого режиму за "шпигунство". Російські спецслужби катували його та пропонували шпигувати на їхню користь, мовляв: "Будешь на родину работать. Какая разница на какую?"Валентина утримували в жахливих умовах, вивозили в ліс для імітації розстрілу, заборонили побачення та дзвінки з рідними. Наразі його утримують у колонії суворого режиму №11 м. Кірово-Чепецьк, Кіровської обл., РФ.Разом із родичами Валентина закликаємо українську владу до активних дій щодо його визволення.

Posted by ZMINA. Центр прав людини on Tuesday, August 3, 2021

Нагадаємо, Валентин Вигівський вирушив у Крим на захід, пов’язаний з авіацією. Там 17 вересня 2014 року на вокзалі Сімферополя незаконне збройне формування «Кримська самооборона» затримала чоловіка. Окупанти звинуватили його в «економічному та військовому шпигунстві» й засудили до 11 років колонії суворого режиму. Судові засідання у цій справі проводилися у закритому режимі.

За словами Вигівського, під час затримання в Криму та у Москві його били, надягнувши мішок на голову, роздягали та імітували розстріл біля свіжовикопаної могили у лісі під Москвою.

Батьки Валентина Вигівського брали участь в акції «Поговоріть з нами», вимагаючи зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомляли «Кримські новини», 17 травня Валентин Вигівський, якого окупанти арештували в Криму та вивезли до Росії, заявив про намір оголосити голодування через знущання в колонії.