День народження Кобзаря: в Сімферополі співали український гімн, в Києві пройшла акція солідарності з Кримом

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Березня 2020, 18:38
Ірина Требунських
09 Березня 2020, 18:38

Сьогодні в окупованому Росією Сімферополі відзначили день народження відомого українського письменника і художника Тараса Шевченка. В цей же час в Києві у парку імені Шевченка проходила акція солідарності з українським Кримом.

Як повідомляє «Крим.Реалії», люди в Сімферополі прийшли до погруддя Шевченка в однойменному парку з квітами, прикрашеними жовто-блакитними стрічками, а також запалили лампадку біля пам'ятника. Деякі з присутніх тримали в руках українські прапорці.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Сімферополі. 9 березня 2020 року.

Пізніше до цього ж пам’ятника прийшли представники окупаційної «влади» з російським триколором. Серед них була й голова підконтрольної «владі» Криму української громади півострова Анастасія Гридчина.

Декілька людей, які стояли осторонь, почали співати гімн України. До них підійшли два «офіцери поліції» і почали питати, чи вони мають «офіційний дозвіл на проведення акції», погрожували відповідальністю за «провокацію». Люди змушені були припинити спів.

В цей же час в київському парку імені Шевченка проходила акція солідарності з українським Кримом. Як повідомляє «Укрінформ», учасники акції тримали у руках синьо-жовті прапори, а також плакати з написами «Крим — це Україна», «Ми з вами! Крим — Україна», «Севастополь».

Акція солідарності з українським Кримом. Фото: Євген Котенко

Участь в цій акції взяли громадські діячі, представники органів державної влади, журналісти, правозахисники, колишні політв'язні, зокрема, режисер Олег Сенцов.

Я впевнений, що ми повернемо наш Крим, тому що ми маємо дуже багато прибічників там, у Криму. Це, перш за все, кримські татари та українські патріоти, — сказав Сенцов.

Акція солідарності з українським Кримом. Фото: Євген Котенко

Організаторами київської акції стали «Кримська правозахисна група», ZMINA, Центр громадянської просвіти «Альменда», Дім прав людини «Крим», Офіс з розробки гуманітарної політики України та «Регіональний центр прав людини».

Акція солідарності з кримчанами проходила в парку Шевченка в Києві рік тому, 9 березня 2019 року. Тоді це свято учасники мітингу назвали одним з головних днів боротьби проти російської окупації Криму.

Частину так званої «делегації» з окупованого Криму 29 листопада 2019 року не пустили на черговийФорум ООН з питань меншин, який проходить у Швейцарії. Серед учасників делегації була й Анастасія Гридчина.