«Дефіцит у держбюджеті покриємо з траншів від МВФ, перший з яких надійде до кінця травня» — голова Мінфіну Марченко

Новини
Ірина Требунських
13 Травня 2020, 18:11
Ірина Требунських
13 Травня 2020, 18:11
Сергій Марченко

Першим цьогорічним траншем від Міжнародного валютного фонду у розмірі 1,75 мільярда доларів Україна планує перекрити дефіцит у держбюджеті. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко під час пресбрифінгу.

На запитання, як покриватиметься рекордний дефіцит держбюджету у розмірі 300 мільйонів гривень Марченко запевнив, що для цього залучатимуться як зовнішні, так і внутрішні джерела фінансування. «Ми очікуємо найближчим часом на відновлення програми з МВФ. Всі джерела запозичень передбачені в бюджеті», — сказав він.

Ми очікуємо, що отримаємо перший транш до кінця травня, його обсяг буде 1,75 мільярда доларів, — уточнив міністр.

Також Марченко подякував українським парламентарям за ухвалення в цілому так званого «антиколомойського» закону щодо регулювання банківської сфери.

Нагадаємо, що Верховна Рада під час позачергового засідання сьогодні, 13 травня, ухвалила в цілому так званий «антиколомойський» законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Ухвалення цього закону було умовою для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомляло QHA media, директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що для розширення фінансування від України очікується, зокрема, й вдосконалення законодавства у сфері банківського регулювання. Йдеться про так званий «антиколомойський» законопроєкт, поданий Кабміном.