«Де Ервін?» — у Києві провели акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму | QHA media
26 Жовтня 2020, 16:49

«Де Ервін?» — у Києві провели акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму

Закрити
Фото: «КримSOS»

Сьогодні, 26 жовтня, відбулася акція «Де Ервін?» на підтримку рідних та близьких жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму і з метою нагадати про зникнення кримського татарина Ервіна Ібрагімова.

Акція відбулася вже у 51-й раз біля посольства Росії в Україні у Києві, повідомляють організатори «КримSOS».

У рамках акції провели перформанс під назвою «Історії нажаханого півострова». Активісти згадали історії зникнення шести жертв, які були знайдені мертвими: Решата Аметова, Едема Асанова, Беляла Білялова, Мемета Селімова, Османа Ібрагімова, Джохара Мелясамова.

Станом на 2020 рік жертвами насильницьких зникнень стали 44 особи. Про 15 з них нічого не відомо, 6 осіб були знайдені мертвими, 20 осіб були знайдені та звільнені, — повідомили організатори акції.

Участь в акції взяв колишній політв’язень Ісмаїл Рамазанов. Він назвав ганебним те, що після усіх скоєних злочинів з нашими громадянами, прапор Росії «висить на нашій землі».

Для мене, як колишнього політв’язня, важливо розповідати саме про них. Про зниклих нам, на жаль, нічого не відомо: де вони зараз, що з ними, чи здорові вони, — сказав Рамазанов.

Організатор акції Денис Савченко підкреслив, що щорічно аналітичні матеріали та звіти про порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України надсилатимуть у Кремль. «Володимир Путін все одно продовжить брехати про те, що нічого не відбувається і в нього немає інформації, але ми хоча б зі свого боку будемо знати і в черговий раз підкреслювати, що це повна брехня», — пояснив Савченко.

«Кримські новини» повідомляли, що ввечері 24 травня 2016 року в окупованому Криму викрали члена виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. З того часу про місцезнаходження кримського татарина нічого невідомо, а слідство стоїть на місці.

Камери відеоспостереження зафіксували момент злочину: Ервіна затягли в автомобіль люди у формі співробітників ДПС і відвезли у невідомому напрямку.