ДБР закрило кримінальну справу проти Порошенка, яку порушили через Томос | QHA media
31 Липня 2020, 15:49

ДБР закрило кримінальну справу проти Порошенка, яку порушили через Томос

Закрити

Державне бюро розслідувань закрило кримінальне провадження проти п’ятого президента України Петра Порошенка. Йдеться про справу щодо розпалювання релігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу та створення Православної церкви України. Про закриття провадження повідомив виконувач обов’язків директора ДБР Олександр Соколов.

Як повідомляється, позивачами були віряни ліквідованої церкви Київського патріархату. Провадження зареєстрували в ДБР ще за часів керівництва Романа Труби. Нині ж справу закрили, бо не побачили в ній ознак кримінального правопорушення.

Вказане провадження було відкрите за заявою вірян цієї громади і порушувало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів й проведення всіх необхідних розшукових дій, ця справа наразі закрита. Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає під статтю 161 КК України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, – зауважив Соколов.

Нагадаємо, про відкриття провадження першим повідомив сам Порошенко перед судовим засідання в іншому кримінальному провадженні. В Офісі генпрокурора і ДБР інформацію підтвердили.

Як повідомляли «Кримські новини», Петру Порошенку 10 червня в Держбюро розслідувань вручили підозру. За даними слідства, Порошенко на посаді президента у 2018 році видав наказ, яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення ним влади і службових повноважень, а саме до призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Засідання суду перенесли на 1 липня.

Раніше вже колишній слідчий ДБР Олег Корецький заявив, що більшість справ проти лідера «Європейської солідарності» потрібно закрити, бо в них немає складу злочину.

Дивитись ще: