ДБР відкрило кримінальне провадження проти заступника генпрокурора Мамедова — адвокати

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 14:03
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 14:03

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова.

Про це повідомляє юридична компанія «Міллер», яка захищає його інтереси.

Нашого клієнта протиправно достроково позбавили доступу до державної таємниці та не подовжили допуск на новий строк. Йому вказують на те, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова… Крім того, генеральний прокурор скоротила посаду заступника генпрокурора. Фактично це «приціл» на Гюндуза Мамедова, адже наразі він вже є прокурором без відповідних повноважень, хоча, наприклад, координація діяльності Тренінгового центру не потребує доступу до держтаємниці. Кінцева мета всіх цих маніпуляцій — звільнення, — відзначили правозахисники.

Зазначається, що 7 липня щодо Мамедова ДБР відкрило провадження у частині 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу нібито за заявою журналіста газети «Всеукраїнська правозахисна газета» Міжнародний центр прав людини».

Згідно з даними, основні слідчі дії проводяться прокурорами Генеральної інспекції — підрозділу Офісу генерального прокурора, що напряму підпорядкований Ірині Венедіктовій (генпрокурорка — прим. ред.), а слідчі Державного бюро розслідувань фактично відсторонені від будь-яких процесуальних дій, — додали в компанії.

Нагадаємо, після того, як з підпорядкування Мамедова забрали Департамент, який розслідував злочини, вчинені в умовах війни, на його підтримку виступили громадські організації. Але департамент йому не тільки не повернули, а й позбавили його доступу до держтаємниці.

Правозахисники кажуть, що генпрокурорка Венедіктова, обґрунтовуючи відсторонення свого заступника Гюндуза Мамедова від керівництва «департаментом війни», посилалася на якісь «таємні листи СБУ».

Адвокати Мамедова звернулися до Служби безпеки України за інформацією про «таємні листи», які нібито стали причиною відсторонення Мамедова від керівництва «департаментом війни».

Як повідомляли «Кримські новини», окрім Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах війни — так званого «департаменту війни», заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова позбавили останніх його двох напрямів роботи — керівництво у департаменті захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також у тренінговому центрі прокурорів.