«Даємо воду в трубу» — окупанти будують водозабір на річці Бельбек

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 15:
водозабір на річці Бельбек
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 15:

В тимчасово окупованому Росією Криму заявили про дослідницький запуск водоочисного об’єкта на річці Бельбек. Інформація про це опублікована на сайті окупаційної «адміністрації» Севастополя.

Запускаємо в дослідну експлуатацію. Паралельно закінчуємо благоустрій прилеглої території, промиваємо трубопроводи. Сьогодні ввечері даємо воду в трубу, — заявив «віце-губернатор» міста Микола Жигулін.

Зазначається, що за допомогою водоочисних споруд, водопровідних насосних станцій і ковшового водозабору на річці Бельбек окупанти хочуть перекидати паводкові води в Дніпровський водовід. При цьому будівництвом займаються військові держави-окупанта.

Водночас «міністерство ЖКГ» оновило інформацію щодо наповнення водосховищ в Криму. Виявляється, що запаси води станом на 26 лютого закінчилися у двох водосховищах — Сімферопольскому і Загорському. На межі «мертвого об’єму» було наповнення Балановського водосховища.

Наповнення водосховищ у Криму станом на 26 лютого 2021 року

У Міноборони Росії стверджували, що «будівництво водозабору на річці Бельбек для забезпечення окупованого Севастополя прісною водою буде завершено до кінця лютого 2021 року».

Нагадаємо, 10 серпня в окупованому Криму Міноборони РФ запустило водовід, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району на потреби водопостачання Сімферополя. Наприкінці грудня 2020 року окупанти цей водовід припинили експлуатувати і частково розібрали.

«Кримські новини» публікували огляд повідомлень у соцмережах, в яких мешканці тимчасово окупованого Криму розповідали про якість води зі своїх кранів.