COVID-19 в Україні: за добу зафіксували найменше хворих у цьому році, МОЗ видає міжнародні свідоцтва про вакцинацію

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Червня 2021, 14:13
Хельга Полтавка
07 Червня 2021, 14:13

За минулу добу в Україні зафіксували 535 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це найменший показник добового приросту хворих у цьому році.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Також за даними МОЗ, за попередню добу зафіксували 33 летальні випадки. Одужали 1743 особи. До лікарень потрапив 601 хворий на коронавірус.

Здійснено 17 591 тестування: зокрема методом ПЛР — 10 723, методом ІФА — 1356, експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 — 5512.

Як зазначається, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (87), Миколаївській (78), Київській (52), Дніпропетровській (47) та Рівненській (42) областях.

Станом на ранок 7 червня, в Україні від початку епідемії зафіксовано 2 215 052 випадки зараження коронавірусом і 51 215 летальних випадків, одужали —     
2 094 971 особа.

Станом на сьогодні усі регіони України перебувають у «жовтій» карантинній зоні. Однак низка регіонів країни частково відповідають показникам «зеленої» зони. 

Також зазначається, що 5-6 червня в 14 центрах масової вакцинації у містах України щепили 15 025 людей, з них 6457 у суботу та 8568 у неділю. Щеплення здійснювалися вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac.

Цими вихідними працювали три центри вакцинації в Одесі та по одному в Києві, Львові, Тернополі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Ізмаїлі, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Горішніх Плавнях.

Найбільше щеплень за два дні зробили:

  • у Києві на базі Міжнародного виставкового центру — 5048;
  • у Львові на базі стадіону «Арена Львів» — 2447;
  • у трьох центрах в Одесі — 1329.

МОЗ повідомляє, що особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону, — йдеться у повідомленні.

Для кількадозних вакцин свідоцтво видається лише після отримання останньої дози.

  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.
  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
  • Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).
  • За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно з міжнародними вимогами. Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря.
  • Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.
  • Буде дійсним, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
  • Термін дії свідоцтва — один рік з можливістю продовження.

Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття, — додають у МОЗ.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна уклала контракт з фармацевтичною компанією Pfizer на поставку додаткових 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Кабмін опублікував Національний план з вакцинації українців проти коронавірусу до кінця 2021 року. Щомісяця щеплення мають отримувати 5,6 мільйонів людей.