COVID-19 в Україні: в Івано-Франківську критична ситуація, на вакцинацію за один день записалися 44 тисячі бажаючих

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Березня 2021, 15:10
Хельга Полтавка
02 Березня 2021, 15:10

Івано-Франківські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, переповнені. Люди лежать у коридорах.

Про це на оперативній нараді в Івано-Франківську повідомила керівниця управління охорони здоров’я міської ради Марія Бойко.

І в першій міській клінічній лікарні, й у Центральній міській клінічній (ЦМКЛ – прим. ред.) люди лежать у коридорах. Ми позабирали всі ліжка: старі й списані, зважаючи на ситуацію. Реально — лікарні заповнені, — зазначила Бойко.

За її словами, у ЦМКЛ заповненість ліжко-місць складає 92%. Нині там перебуває 331 пацієнт, з них 55 – у перинатальному центрі, де ще майже 40 ліжко-місць залишились у резерві. У міській клінічній лікарні №1 заповненість складає 115%.

«Це означає, що на ліжка, які призначались для пацієнтів з хірургічною і травматичною патологією, поклали хворих на коронавірус», — пояснила чиновниця.

Вона зазначила, що хворі продовжують прибувати. За минулу добу до ЦМКЛ госпіталізували 49 пацієнтів, з яких двоє — у дуже важкому стані. Їх сатурація була на межі 31-38. У міську клінічну лікарню прибули 11 пацієнтів, у дитячу клінічну — 7 дітей. В усіх закладах реанімації заповнені.

Також, додала Бойко, почастішали випадки захворювання на грип і ГРВІ. За минулу добу в Івано-Франківську медики зафіксували 600 таких звернень.

Станом на 2 березня в Івано-Франківській області COVID-19 лабораторно підтвердили у 649 випадках. В Україні цей показник складає 5336 нових випадків. Від початку епідемії захворіли загалом 1 357 470 осіб.

Оперативна Нарада 02.03.2021

Оперативна Нарада 02.03.2021

Posted by Руслан Марцінків on Monday, March 1, 2021

У той же час, в Україні впродовж 1 березня на вакцинацію проти COVID-19 записалися понад 44 тисячі людей.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За неповний день у чергу на вакцинацію через портал записалося 5280 людей, через контакт-центр МОЗ 671 людина, через портал «Дія» 38 531 людина. Ці цифри є промовистим підтвердженням готовності українців до вакцинації та їх довіри до системи охорони здоров'я та планів МОЗ з подолання COVID-19, — заявив Степанов.

Він нагадав, що запис на вакцинацію був відкритий 1 березня. Зробити це можна через контакт-центр МОЗ за телефоном: 0 800 60 20 19, на сайтах державних послуг «Дія» та МОЗ «Вакцинація від COVID-19».

Всього від початку вакцинації в Україні першу дозу щеплення отримали 4905 осіб, зауважив міністр.

Також сьогодні вакцинувався від COVID-19 президент Володимир Зеленський, про це він повідомив у Twitter.

В Офісі президента уточнюють, що очільник держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталя № 59 разом з військовими лікарями і захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію.

Нагадаємо, з 1 березня «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлено на території Чернівецької області та Івано-Франківській області. Додатково до звичайних обмежень «червоної» зони Івано-Франківську область закрили для транспорту.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні повернули адаптивний карантин і зробили перше щеплення проти COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов публічно вакцинувався від коронавірусу.