COVID-19 в Україні: ще одна область у «червоній» зоні, Степанов вакцинувався у прямому ефірі

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 16:42
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 16:42

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Житомирської області.

Про це у Telegram повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Відповідний документ оприлюднено на сайт уряду.

За словами заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, підставою ухвалення цього рішення є погіршення епідемічної ситуації в регіоні.

У Житомирській області зафіксовано уже впродовж трьох днів зростання індикаторів, які встановлені постановою Кабінету міністрів. Зокрема, рівень госпіталізації перевищує показник у 60 осіб на 100 тисяч населення та коефіцієнт виявлення інфікування перевищує цільовий показник у 20%. Тому у нас є всі підстави у даній області встановити «червоний рівень» епідемічної небезпеки, — підкреслив Ляшко.

Він додав, що за останній тиждень кількість госпіталізованих до ковідних лікарень регіону зросла на 61%.

У свою чергу голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко підтримав рішення комісії. При цьому він запевнив: «Ситуація в області контрольована, у нас достатньо ліжок, достатньо кисню».

Як зазначається, у «червоній» і «помаранчевій» зонах діють такі заборони:

Посилений режим починає діяти з опівночі 3 березня і передбачає, що на території регіону діятимуть обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного рівня» епідемічної небезпеки.

В інших регіонах України діє «жовта» епідемічна зона.

Також сьогодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов публічно провакцинувався від коронавірусу COVID-19. За його словами, президент Володимир Зеленський планує отримати щеплення разом з військовими.

Степанов не уточнив, коли конкретно вакцинуватиметься Зеленський.

При цьому міністр зазначив, що його вакцинація і президента Зеленського стали можливими після внесення змін до Національного плану вакцинації, якими дозволяється використання вакцин для міністра охорони здоров'я і президента країни.

Для нас дуже важливо, щоб кількість людей, які будуть вакциновані, була якомога більшою. Щоб вироблявся колективний імунітет, щоб не менше 60% населення мало імунітет, — заявив Степанов.

LIVE:

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вакцинується проти COVID-19 в Олександрівській клінічній лікарні м.Києва

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Monday, March 1, 2021

Він додав, що зміни до Національного плану вакцинації також дозволяють використовувати невикористані з тих чи інших причин залишки вакцин для щеплення громадських діячів і публічних персон для підтримки інформаційної кампанії вакцинації.

Нагадаємо, з 1 березня «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлено на території Чернівецької області та Івано-Франківській області. Додатково до звичайних обмежень «червоної» зони Івано-Франківську область закрили для транспорту.

Раніше повідомлялось, що президент і очільник МОЗ вже перехворіли на коронавірус.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні повернули адаптивний карантин і зробили перше щеплення проти COVID-19.