COVID-19 в окупованому Криму: зростання госпіталізацій і темрява на набережних

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Липня 2021, 17:24
Фото: РІА
Ірина Требунських
09 Липня 2021, 17:24

У тимчасово окупованому Росією Криму «влада» продовжує ігнорувати підвищення кількості нових випадків захворювання на COVID-19. Це підвищення прослідковується не тільки через переповнені лікарні, а навіть за власне опублікованою окупантами статистикою, яку зазвичай викривляли заради запрошення туристів з держави-окупанта Росії.

Так, за останній тиждень окупаційне «міністерство охорони здоров’я» оголосило про загалом 2343 нових випадки захворювання, а «адміністрація» Севастополя — про ще 828 нововиявлених пацієнтів з ковідом. При цьому близько півсотні з них є туристами, переважно з РФ.

Таким чином за цей тиждень підтверджено на 14,7% більше випадків захворювання коронавірусною інфекцією, ніж за тиждень до цього.

Загалом кількість виявлених за сім днів випадків продовжує зростати в Криму. Для порівняння:

  • з 18 по 25 червня включно — 1942 нововиявлених випадки і 50 смертей від ковіду;
  • з 25 червня по 2 липня включно — 2764 нововиявлених і 68 летальних випадків;
  • з 2 по 9 липня включно — 3171 нововиявлений і 85 летальних випадків.

На зростанні поширення COVID-19 під час засідання «штабу проти поширення ковіду», які нещодавно відновили окупаційні «чиновники», наголосила «глава» кримського відділення «Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська.

Зростання потижнево йде на сотні. Ситуація на другому місяці нашої оздоровчої кампанії така, що ми вийшли на високі цифри захворюваності, і тенденції до зниження немає, — озвучила вона.

Та при цьому окупанти звинувачують у значному епідемічному поширенні не туристів з території Російської Федерації, яких пропускають до окупованого Криму без будь-яких перевірок та ізоляції. Під час засідання «штабу» оголосили, що винна в усьому «робота розважальних закладів на узбережжі в нічний час». Тож «влада» на окупованому українському півострові до 1 вересня закриває кальянні, клуби, дискотеки та інші розважальні заклади в Джанкойському, Красногвардійському районі, Феодосії та Судаку. Такий режим раніше був введений у Сімферополі, Сімферопольському районі, Ялті та Алушті.

«Глава» Криму Сергій Аксьонов запропонував у свою чергу після 23:00 знеструмлювати об'єкти на набережних, а «злісних порушників фіксувати на фото та відео, вносити до реєстру потенційно небезпечних з коронавірусу місць і публікувати цю інформацію». «Найнижча дисципліна у Коктебелі, Феодосії, Судаку», — додав Аксьонов.

«Міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко уточнив, що інфекція вражає усі групи населення.

Загальний рівень госпіталізацій зріс з 34% до 56%. Зросла кількість важких і вкрай важких хворих. Зараз їх 349, і ще 859 підключені до кисню. Ніколи такої цифри не було, — заявив «міністр».

У коментарях до засідання «штабу» кримчани закликають слідкувати за дотриманням карантинних заходів насамперед у «держустановах» та в громадському транспорті. Також закликали обмежити туристичний потік з країни-окупанта. «Не пускайте відпочивальників — вони їдуть хворими, тут лікуються, а місцеве населення страждає за них. Річ не в масках, а у відсутності заборон на в'їзд з Росії відпочивальників без тестів і вакцин», — написала коментаторка з ніком «Марго».

Нагадаємо, в окупованому Криму заявили про «змішане циркулювання» штамів коронавірусу, вперше виявлених у Великобританії («Альфа») та Індії («Дельта»).

Раніше мешканці тимчасово окупованого Криму скаржилися, що туристи з Росії ігнорують карантинні заходи, а «чиновники» заради туристичного сезону не реагують на масові порушення.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти заявили про «туристичний рекорд» на українському півострові у цьому році, що викликало хвилю обурення серед кримчан через ігнорування протиепідемічних заходів.