COVID-19 в окупованому Криму: кожен четвертий севастополець має захворювання органів дихання

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 16:01
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 16:01

За останній тиждень в окупованому Криму зафіксували 2490 нових випадків коронавірусної інфекції.

Про це окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов повідомив під час засідання «оперативного штабу по боротьбі з поширенням коронавірусу».

Таким чином окупанти заявляють, що число тих, хто заразився на півострові від початку пандемії склало — 30 683. За весь період одужали 24 736 особа. За їхніми «даними», загальна кількість померлих від COVID-19 в окупованому Криму становить 688 осіб.

Також заявляється, що за минулий тиждень на території окупованого Криму зареєстровано 59 смертей від коронавірусной інфекції.

Про це розповіла «керівниця» регіонального Росспоживнагляду Наталія Пеньковська. При цьому вона зазначила, що «чверть померлих — це люди у віці до 65 років».

Кількість випадків ГРВІ за тиждень збільшилася удвічі, а в порівнянні з 2020-м роком показник захворюваності на гострі респіраторні інфекції збільшився в чотири рази, — додала Пеньковська.

У той же час «Кримстат» повідомляє, що у Севастополі кожен четвертий страждає від хвороб органів дихання.

Окупанти заявляют, що до Криму з Росії завезли ще 4,3 тисячі доз несертифікованої вакцини «Спутник V» («Гам-КОВІД-Вак»). Перші щеплення зробили 20 січня у Сімферопольській клінічній лікарні, заявив «головний лікар» Микола Семенюк.

Вийшов наказ по нашому Міністерству охорони здоров'я, який регламентує порядок вакцинації. Ми все це вже пропрацювали. І на підставі цього документа починаємо працювати, — повідомив Семенюк.

Також запевняється, що понад 100 осіб в Криму, які не відносяться до числа медичних працівників, отримали «щеплення від коронавірусу».

Аксьонов стверджує, що нібито у «соцмережах вороги розгорнули інформаційні кампанії проти російської «вакцини» від COVID-19».

«Ви бачите, кампанія сьогодні розгорнута проти вакцинації, особливо у соціальних мережах, в різних ЗМІ. Вважаємо, що кампанія організована зарубіжними виробниками, на наш погляд, які хочуть зганьбити і вплинути на репутацію російської держави», — пояснив Аксьонов.

Як повідомляли «Кримські новини», захворюваність на пневмонію від початку року в окупованому Криму зросла на 140%.