COVID-19 в Криму: високий курортний сезон і зростання захворюваності на свята

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Квітня 2021, 17:16
Ірина Требунських
30 Квітня 2021, 17:16

За останній тиждень в тимчасово окупованому Росією Криму заявили загалом про 862 нових випадки захворювань на коронавірусну інфекцію, з яких про 157 повідомила «адміністрація» Севастополя. За останні сім днів підтвердили 55 летальних випадків на півострові від COVID-19 — це на 12 смертей більше, ніж заявляли окупанти за тиждень до цього.

«Глава кримського відділення» окупаційного «Росспоживнагляду» в Криму Наталя Пеньковська попередила, що фіксується зростання захворюваності на COVID-19 ще з середини березня 2021 року. Але у збільшенні кількості випадків захворювання окупанти звинувачують власне кримчан, а не проведення масових заходів і скасування карантинних обмежень заради курортного сезону.

Зростання пов'язане з порушенням вимог: у транспорті, громадських місцях не дотримуються маскового режиму. Якщо порівняти ситуацію з груднем минулого року, вона кардинально відрізняється — громадяни почали нехтувати заходами профілактики, — заявила вона.

Водночас «глава» Криму Сергій Аксьонов попри зростання захворюваності вже анонсує «початок високого туристичного сезону».

«1 травня в Криму стартує високий курортний сезон. У травні півострів готовий прийняти більше мільйона туристів, на сьогодні у нашому регіоні працює 700 готелів і санаторіїв», — написав він у Facebook.

Та не лише власне туристів з Росії (яка наразі займає п’яте місце у світі за кількістю захворілих) запрошують до окупованого українського півострова «оздоровитися». «Глава міністерства» освіти і молоді Криму Валентина Лаврик заявила, що наразі дитячі табори вже уклали договори на оздоровлення 18 тисяч дітей з Росії.

Згідно з «указом» окупанта Аксьонова, дитяча оздоровча кампанія в Криму стартує 27 травня 2021 року.

Нагадаємо, окупанти скасували усі карантинні обмеження в дитячому таборі «Артек» задля розміщення дитячих груп з Росії.

Раніше «глава» окупованого Криму Сергій Аксьонов кілька разів заявляв, що принципово не вводитиме локдаун, щоб не нашкодити туристичному сезону.

Як повідомляли «Кримські новини», окупаційний «міністр туризму» Вадим Волченко  назвав Крим курортом «для росіян на тлі профілактики і реабілітації після перенесеної нової коронавірусної інфекції».