Чилієць-найманець в складі окупаційних військ на Донбасі — в Україні відкрито кримінальне провадження | QHA media
10 Липня 2020, 14:54

Чилієць-найманець в складі окупаційних військ на Донбасі — в Україні відкрито кримінальне провадження

Закрити

Відкрито кримінальне провадження щодо громадянина Республіки Чилі, який найманцем брав участь у діях незаконних збройних формувань на окупованій Росією території Донецької області. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Встановлено, що чилієць з 2018 року брав участь у збройному конфлікті проти України у складі російських окупаційних військ, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Відомо, що іноземець підпорядковувався так званому «полку всевеликого войска донского», учасники якого були підготовлені та переправлені з Ростовської області РФ, — повідомляють прокурори.

Чилієць є найманцем, а його дії суперечать Міжнародній конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців.

За фактами дій чилійця в єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про порушення частини 4 статті 447, частини 3 статті 110 та частини 5 статті 260 Кримінального кодексу України.

Як повідомляли «Кримські новини», 3 липня громадянина Чехії Павла Кафку засудили до трьох років умовно за участь у збройному конфлікті на окупованій Росією території Донецької області.

У липні 2019 року італійський суд засудив до тюремного ув’язнення трьох бойовиків, які воювали на Донбасі проти України. Найманці — громадяни Італії, Албанії та Молдови. Слідство довело, що бойовики отримували різну оплату за бої на боці бойовиків на Донбасі між 2017 і 2018 роками.

Дивитись ще: