Чотири парламентські фракції висловилися проти земельної реформи. Деякі обіцяли навіть заспівати на знак протесту | QHA media
12 Листопада 2019, 12:27

Чотири парламентські фракції висловилися проти земельної реформи. Деякі обіцяли навіть заспівати на знак протесту

Закрити

Сьогодні, 12 листопада, фракції “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” і депутатська група “За майбутнє” виступили проти продажу земель сільськогосподарського призначення.

За оцінками ООН, кількість родючих земель у світі стрімко скорочується. Разом з джерелами питної води. Кожна сьома людина у світі знаходиться у стані голоду, включаючи дітей. Земля стає у світі найдорожчим стратегічним ресурсом. Сильні, інтелектуальні, розумні країни світу своєю стратегією визначили скупку в державну власність земель сільгосппризначення як у своїй країні, так і за її межами. Ні в якому разі не можна сьогодні Україні позбутися цього стратегічного ресурсу, — заявила Юлія Тимошенко з трибуни Верховної Ради.

Вона вийшла до трибуни з фракцією і великим зеленим банером “Ні розпродажу української землі!”.

“Батьківщина” вимагає зняти з розгляду всі без винятку законопроєкти про продаж землі й продовжити на рік мораторій, щоб визначити стратегію держави, як бути з землею.

Слідом за Тимошенко до трибуни з фракцією і банером “Не дамо розікрасти землю” вийшов один з лідерів “ОПЗЖ” Вадим Рабинович. Він зазначив, що “сьогодні вирішальний день у новітній історії України”, після чого звернувся до “представників МВФ, Сороса та інших, чиї загребущі руки тягнуться до землі”.

“Хрін вам, а не земля України. Дідька лисого ви отримаєте, а не землю. Якби я мав талант, я б зараз заспівав пісню “Вставай страна огромная”, — не скупився на емоції Рабинович.

Наступним до трибуни вийшов представник “ЄС” Микола Княжицький. Він був без фракції і банера, але також безапеляційний:

“Ми не будемо голосувати за закони про дерибан землі. Ми за ринок землі, але коли український селянин буде захищений, мінімальна ціна буде високою, український фермер буде захищений і матиме пріоритет, а ті, хто хоче скупити землю шматками площею з Ліхтенштейн або Андорру, не зможуть це зробити. І ніякі популістські референдуми влади не допоможуть”.

Також про заборону продажу української землі висловився співголова депутатської групи “За майбутнє” Тарас Батенко.

“Останнє соціологічне опитування — серед громадян України проти відкриття ринку землі 68% громадян. Має сьогодні бути накладено мораторій на ринок землі. Ми маємо йти на референдум і питати у людей, що робити з землею”, — сказав він.

QHA media повідомляло, що під час бізнес-форуму в Туреччині президент Володимир Зеленський зробив низку гучних заяв. Серед ключових — про те, що вже цьогоріч в Україні проведуть земельну реформу, у результаті якої ринок землі стане відкритим до 2020 року. Також президент запросив турецьких інвесторів і повідомив, що вони зможуть купувати українську землю, розмір якої він оцінив ні багато ні мало — у 40 мільйонів гектарів.

Дивитись ще: