Через справу «Північного потоку-2» Польща оштрафувала російський «Газпром» | QHA media
03 Серпня 2020, 14:18

Через справу «Північного потоку-2» Польща оштрафувала російський «Газпром»

Закрити

Польське управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) оштрафувало російську газодобувну компанію «Газпром» на майже 213 мільйонів злотих (приблизно 1,58 мільярда гривень). Як повідомляє UOKiK, штраф призначено через відмову «Газпрому» співпрацювати у слідстві, яке проводиться у зв’язку із будівництвом газопроводу «Північний потік-2».

Зазначається, що такий штраф є максимальною санкцією, передбаченою законодавством за ненадання інформації на прохання UOKiK, і вона еквівалентна 50 мільйонам євро.

Під час судового розгляду президент UOKiK Томаш Хростний попросив «Газпром» надати договори, укладені його дочірньою компанією з іншими компаніями, що фінансують будівництво «Північного потоку-2».

Незважаючи на юридичне зобов’язання співпрацювати, компанія не надала цієї інформації. На мою думку, це навмисний вчинок, який мав перешкоджати провадженню. Порушення законодавства Польщі як держави-члена Євросоюзу призведе до фінансових санкцій, передбачених ним, — пояснив Хростний.

Також UOKiK пред’явив подібні звинувачення ще п’ятьом компаніям: нідерландським Uniper, OMV, Shell та Wintershall, а також Engie Energy зі Швейцарії.

Як повідомляли «Кримські новини», Палата представників Конгресу США схвалила зміни у законодавстві, що передбачають нові санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газопроводу «Північного потоку-2».

В ЄС висловили стурбованість санкціями США проти європейських компаній через будівництво «Північного потоку-2».

Дивитись ще: