Через позов екозахисників призупинили будівництво «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Травня 2021, 13:55
Ірина Требунських
04 Травня 2021, 13:55

Німецька природоохоронна організація «Союз охорони природи та біорізноманіття» (NABU) подала позов проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». Як зазначають на сайті NABU, будівництво через чотири заповідні зони в Балтійському морі завдає шкоди морському середовищу.

Позов стосується незакінченої ділянки трубопроводу в ексклюзивній економічній зоні Німеччини. Позову передувала процедура заперечення, яка екозахисники розпочали ще у 2018 році. Ще 1 травня Федеральне відомство з морського судноплавства та гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологічної організації щодо прокладання 16,5 км газових труб. Після природозахисники подали позов.

Залишається єдиний спосіб не допустити шкоди для Балтійського моря — це вжити юридичних заходів. Через подану скаргу поки що будівельні роботи на німецькій території призупинені, — йдеться у повідомленні.

Президент NABU Йорг-Андреас Крюгер пояснив, що газопровід «Північний потік-2» безпосередньо руйнує природнє середовище на морському дні на площі понад 16 футбольних полів. «Крім того, питання про те, чи потрібен нам цей трубопровід взагалі, стає дедалі актуальнішим», — додав Крюгер.

Раніше Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що під час добудови гілки «Б» проєкту газопроводу «Північний потік-2» Росія нехтує технологічними та екологічними обмеженнями.

Нагадаємо, 1 травня Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни. 

Як повідомляли «Кримські новини», США внесли корабель, який бере участь у будівництві «Північного потоку-2», до ще одного списку санкцій.