Через коронавірус у Китаї падають світові ціни на нафту

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Січня 2021, 18:46
Тетяна Нікішина
22 Січня 2021, 18:46

Ціни на нафту стрімко знизилися після заяв про перші випадки передачі коронавірусу у торговельному хабі Китаю Шанхаї.

Про це повідомляє Reuters.

Китай — другий найбільший споживач нафти у світі. Після повідомлень про посилення карантинних заходів і виявлення перших за декілька місяців випадків передачі коронавірусу у торговельному хабі Шанхаї ціни почали стрімко знижуватися.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 1,51 долара, або 2,59%, до 54,59 долара за барель до 15:35 за Києвом. Ф'ючерси на U.S. West Texas Intermediate (WTI) впали на 1,61 цента, або 3,03%, до 51,52 долара.

Наразі найбільшим джерелом занепокоєння для енергетичного комплексу є зростання кількості випадків коронавірусу в Китаї. Це погіршить перспективи споживання в епіцентрі світового попиту на нафту, — сказав Стівен Бреннок, аналітик брокерської компанії PVM.

Ринок чекає на офіційні дані про запаси нафти від Американського управління енергетичної інформації (EIA) 22 січня, після того, як оприлюднені 20 січня дані показали несподіване збільшення запасів сировини у США на 2,6 млн барелів минулого тижня порівняно з прогнозами аналітиків щодо видобутку 1,2 млн барелів.

Світовий попит на нафту може дещо скоротитися в першому кварталі 2021 року, оскільки багато регіонів, включаючи багато європейських країн, знову ввели карантинні обмеження, — зазначають аналітики Fitch Ratings.

Як пояснюють аналітики, позитивний вплив програм вакцинації на відновлення попиту на нафту може бути не помітним протягом декількох місяців, поки не буде щеплена значна маса населення.

Як повідомляли «Кримські новини», через епідемію коронавірусу без рятувального круга світова економіка не зможе відновитися.