Через біженців з Білорусі — Україна передає гуманітарну допомогу Литві

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Липня 2021, 16:
Ірина Требунських
28 Липня 2021, 16:

Україна передасть гуманітарну допомогу Литві через безпрецедентну міграційну кризу. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Сьогодні, 28 липня, уряд ухвалив проєкт указу президента України про надання гуманітарної допомоги Литві. таким чином литва отримає від України необхідний для посилення кордонів з Білоруссю колючий дріт.

Литва нині зіштовхнулася з безпрецедентною міграційною кризою. Олександр Лукашенко вирішив «помститися» Литві за жорстку позицію щодо себе, провокуючи потік біженців з країн Азії, Африки і Близького Сходу, які прагнуть прорватися в Литву з Білорусі, — написав міністр.

Кулеба уточнив, що відповідне рішення уряд ухвалив у річницю підписання міністрами закордонних справ України, Литви і Польщі спільної декларації щодо заснування «Люблінського трикутника» — нового формату відносин між країнами.

«Символічно, що це сталося саме у першу річницю заснування «Люблінського трикутника». Ми з Литвою союзники і друзі не на словах, а у реальних справах. Ми завжди стоятимемо поруч один з одним в успіхах і складних ситуаціях», — додав голова МЗС України.

За попередньою інформацією Служби охорони держкордону Литви, за минулу добу прикордонники затримали 171 нелегального мігранта на кордоні з Білоруссю. Всі затримані представились громадянами Іраку або мали документи з цієї країни.

Фото: Служба охорони держкордону Литви

У цьому році намагалися в'їхати до Литви з Білорусі 3027 нелегальних мігрантів. Цей показник у 37 разів більший, ніж протягом усього 2020 року. Так, протягом липня литовські прикордонники затримали 2366 мігрантів. У червні їх було 473, у травні 77, у квітні 70 мігрантів та вісім — у березні.

Як повідомляли «Кримські новини», міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс попросив свого турецького колегу допомогти з ідентифікацією мігрантів, які прибувають в Литву з Білорусі.