«Через анексію Криму та окупацію Донбасу «Украерорух» втратив 19 мільярдів гривень» — керівник підприємства | QHA media
Цифри
26 Грудня 2019, 16:23

«Через анексію Криму та окупацію Донбасу «Украерорух» втратив 19 мільярдів гривень» — керівник підприємства

Закрити

Держпідприємство з обслуговування повітряного руху зазнало фінансових та операційних втрат, які оцінюються у 19 мільярдів гривень, внаслідок тимчасової окупації Криму і частини Донбасу.

Про це розповів в інтерв’ю «НВ Бізнес» в.о. директора «Украероруху» Андрій Ярмак.

Якщо у 2013 році загальний обсяг склав 530 тисяч польотів, то у 2018 році — усього близько 300 тисяч. Це мінус 44%. А транзитні польоти зменшилися майже втричі. Наші спільні недоотримані доходи за увесь період з 2014 року оцінюються приблизно у 19 мільярдів гривень, — сказав він.

Ярмак пояснив, що у 2013 році велика частина польотів була транзитною — 65%, і в основному це були польоти у Сімферопольському FIR-e (район польотної інформації) з Європи до країн Південно-Східної Азії.

«Після того, як сталася тимчасова окупація Криму, в березні 2014 року Державіаслужба вирішила закрити повітряний простір над півостровом. Тому транзитні потоки пішли на південь, до берегів Туреччини», — заявив в. о. директора «Украероруху».

Він додав, що зараз транзитні потоки складають більше 40% від загальної кількості обслужених підприємством рейсів авіакомпаній. Це переважно транзит з півдня на північ і назад.

За його словами, в «Украерорусі» працюють над збільшенням транзиту, зокрема, розробили процедури використання повітряного простору в районі Чорного моря і відкрили чотири траси над Чорним морем, які активно використовуються.

Ярмак зазначив, що цими трасами проходить близько 70 рейсів на добу, і ними користуються МАУ, Georgian Airways, Air Arabia, Windrose, SkyUp Airlines, Air Moldova, Travel Service Airlines (Чехія) та інші авіакомпанії.

На його думку, глобальне відновлення транзитного потенціалу України — це більше політичне питання.

QHA media повідомляло, що міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що за приблизними розрахунками втрати України через агресію Росії склали від 50 до 150 мільярдів доларів.

Дивитись ще: