«Будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри» — Зеленський прокоментував події у Білорусі

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 14:37
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 14:37

Президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у Facebook прокоментував президентські вибори в Білорусі та пов’язані з цим масові мітинги. Він закликав «до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства».

За словами українського президента, влада Білорусі може вийти з кризи лише шляхом максимального дотримання демократичних стандартів і забезпечення власному народу його прав та свободи у повному обсязі.

Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни. Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами, — написав Зеленський.

Президент додав, що у разі відсутності діалогу між державною владою і народом Білорусі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує «надзвичайно гіркими наслідками».

Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це...

Опубліковано Володимиром Зеленським Неділя, 9 серпня 2020 р.

Нагадаємо, 4 серпня у Білорусі розпочалося дострокове голосування за кандидатів у президенти. Основний день виборів президента відбувся 9 серпня.

«Кримські новини» проаналізували перебіг мітингів і акцій протесту, якими білоруси відреагували на інформацію екзитполів про попередні результати виборів, згідно з якими президентом Білорусі знову стає Олександр Лукашенко.