Брюссель закликав Київ і Москву укласти довгостроковий контракт про транзит російського газу через Україну. У Кабміні запевняють, що «газовий тиск» Росії не пройде | QHA media
11 Вересня 2019, 16:55

Брюссель закликав Київ і Москву укласти довгостроковий контракт про транзит російського газу через Україну. У Кабміні запевняють, що «газовий тиск» Росії не пройде

Закрити

Країни Євросоюзу очікують від України та Росії укладення довгострокового контракту про транзит російського газу в Європу через українську ГТС.

Про це заявив віце-президент Європейської комісії і представник ЄС на тристоронніх перемовинах про транзит газу Марош Шефчовіч на прес-конференції для журналістів, передає Громадське.

За словами Шефчовіча, під час майбутніх перемовин про транзит газу обговорюватимуть важливість довгостроковості майбутнього контракту. Відповідну пропозицію щодо порядку денного перемовин єврокомісар вже відправив міністрам енергетики України та Росії.

Окрім цього, єврокомісар планує обговорити відповідність майбутнього контракту європейським правилам і «європейському стилю оплати за транзит».

Ми хочемо ще раз пояснити, як у майбутньому контракті українська сторона готова імплементувати європейське законодавство, як європейське законодавство внесе ясність, прозорість і ефективність в систему транзиту, — додав Марош Шефчовіч.

Тим часом, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками сьогоднішнього засідання уряду повідомив, що Київ підготувався до тристоронніх перемовин з РФ і ЄС щодо укладення нового контракту.

Голова уряду при цьому зазначив, що Росія не зможе чинити на Україну «газовий тиск».

Ми на повну підготували (газотранспортну — ред.) систему таким чином, щоб бути мінімально уразливими до будь-яких спроб натиснути під час перемовин. Ми досить впевнено себе почуваємо і я думаю, що вже наступного тижня я прокоментую більше, тому що, як мінімум, перший раунд перемовин почнеться, — заявив Гончарук.

Раніше «Нафтогаз» України повідомляв, що не отримував офіційної пропозиції від російської сторони щодо продовження на рік діючого контракту на транзит газу. Як повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, українська сторона неодноразово підкреслювала, що зацікавлена у продовженні транзиту, і тому займає конструктивну позицію.

У повідомленнях провідних інформаційних видань Росії з посиланням на міністра енергетики РФ Олександра Новака йшлося, що Москва нібито запропонувала Києву на своїх умовах продовжити діючий контракт на транзит газу, який закінчується 31 грудня 2019 року, ще на рік.

Дивитись ще: