Брифінг в МЗС щодо окупованого Криму: актуальна інформація про сфабриковані Росією «кримінальні справи» та ідея «Кримської платформи»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
05 Жовтня 2020, 15:06
Хельга Полтавка
05 Жовтня 2020, 15:06

Сьогодні, 5 жовтня, в МЗС України відбувся онлайн брифінг щодо продовження політичних переслідувань лідерів та представників кримськотатарського народу в окупованому Криму з боку російської тимчасової окупаційної адміністрації.

У брифінгу взяли участь:

 • Еміне Джеппар — перша заступниця міністра закордонних справ;
 • Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу;
 • Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу;
 • Ленур Іслямов – віцепрезидент Всесвітнього конгресу кримських татар;
 • Микола Полозов – адвокат політв'язнів з окупованого Криму.

Учасники брифінгу поділилися інформацією щодо сфабрикованих Росією кримінальних "справ" проти Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова та Ленура Іслямова.

Вони також поінформували громадськість про справжні причини і методи, які використовує Росія для придушення будь-яких проявів нелояльності до тимчасової окупаційної адміністрації та витіснення опонентів окупації Криму з півострова.

Фото: Укрінформ

Голова Меджлісу нагадав, що окупаційний суд в Криму є незаконним та його вироки Україна не визнає та вважає юридично нікчемними.

Також за його словами російська сторона уникає обговорення питання деокупації Криму та часто ставить ультиматум, щоб на міжнародних майданчиках "кримське питання" не обговорювалося.

Наша мета — створити ситуації для розуміння міжнародного товариства про належність Криму до України, — сказав Чубаров.

Він також нагадав, що продовжується підготовка міжнародної акції — "Світ проти насильства", яка планувалась на травень 2020 року, але не відбулася через карантин.

Під час свого виступу Мустафа Джемілєв розповів про обвинувачення Росії на його адресу.

На його думку, активні "судові процеси" та масові арешти кримчан російською владою в окупованому Криму пов'язані з мирною акцією, яку планував Меджліс на травень 2020 року.

Нагадаємо, під час цієї акції кримці з материкової частини України мали пройти до анексованого півострова. Через це окупанти активізували репресивні дії на окупованому півострові — представники ФСБ почали відвідувати сім'ї кримських татар та залякувати мирних жителів арештами при спробі зустріти мирну ходу або взяти участь в акції.

За словами голови Меджлісу, днями Росія планує привезти 15-20 провідних журналістів-пропагандистів з РФ і провести масове інформаційне вкидання у ЗМІ.

Міжнародному товариству напагатимуться представити такі брехливі думки:

 • Меджліс кримськотатарського народу — екстремістська організація, яка заборонена в РФ;
 • лідери кримськотатарського народу і Меджлісу є екстремістами;
 • Росія запевняє світ, що не воює з кримськими татарами, лише "прибирає" екстремістів з окупованого Криму.

У свою чергу, адвокат Микола Полозов повідомив, що на сьогодні не менше 130 громадян України утримуються в російських в'язницях за політичними мотивами.

Російська влада продукує негативні конотації щодо громадян України, кримських татар та всіх неугодних осіб пов'язаних з Кримом, — зазначив адвокат.

За словами першої заступниці МЗС, для ефективної боротьби з окупантами, потрібно фіксувати та реагувати на російські злочини в анексованому Криму.

Також Джеппар констатувала, що Росія після анексії Криму в 2014 році:

 • збільшила втричі присутність російської армії та зброї;
 • створила умови для масової колонізація Криму, репресіями витискаються усі громадяни, які не підтримують російську владу, а на український півострів прибувають сотні тисяч громадян РФ;
 • Росія перекладає відповідальність за відсутність води для населення окупованого Криму на Україну;

За її словами, Росія створює викривлений інформаційний простір про анексію Криму.

Різними інструментами гібридних війн окупант намагається назвати Крим російським, — додала Джеппар.

Як додала перша заступниця міністра закордонних справ, "Кримська платформа" має охопити політичний та експертний рівні.

Головна задача "Кримської платформи" — створити коаліцію держав та міжнародну дискусію щодо деокупації Криму, — повідомила Джеппар.

За її словами, російська сторона буде запрошена для обговорення "Кримської платформи".

Також планується провести "Кримський саміт", попередня дата — 26 лютого 2021 року.

Джеппар також анонсувала свій візит до Відня в рамках ОБСЄ для відкриття "Кримської платформи" та моніторингової місії ОБСЄ в окупованому Криму.

Джеппар також повідомила, що у Братиславі віцепрем'єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина представлятиме ідею "Кримської платформи".

"Ще на міжнародному рівні буде представлена виставка, яка присвячена окупованому Криму та політв'язням з півострова. Виставка має привернути міжнародну увагу до деокупації українського Криму", — сказала Джеппар.

Онлайн брифінг щодо політичних переслідувань лідерів Меджлісу кримськотатарського народу

Онлайн брифінг щодо політичних переслідувань лідерів Меджлісу кримськотатарського народу російською тимчасовою окупаційною адміністрацією

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Понеділок, 5 жовтня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», українська стратегія деокупації незаконно анексованого Росією Криму міститиме три рівня заходів.