Бранець Кремля Шаблій повернувся до України

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Березня 2021, 14:09
Гліб Шаблій
Ірина Требунських
06 Березня 2021, 14:09

Гліб Шаблій, якого Гагарінський «райсуд» в тимчасово окупованому Севастополі засудив у так званій «справі кримських диверсантів», повернувся до материкової частини України. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Шаблія окупаційний «суд» засудив до п’яти років позбавлення волі, звинувативши у незаконному виготовленні і перевезенні вибухових речовин.

Вітаю політв’язня Кремля Гліба Шаблія з поверненням в Україну! Понад 4 роки Кремль незаконно тримав його ув'язненим в окупованому Криму та в РФ, повний строк, — написав Кулеба у Twitter.

Міністр зазначив, що після звільнення українські консули в Новосибірську, Москві та Мінську супроводжували бранця держави-окупанта у його дводенному поверненні із Сибіру.

Російська окупаційна «влада» затримала кримчанина Гліба Шаблія у Севастополі 15 листопада 2016 року. Окупанти стверджували, що Шаблій разом з іншими українцями начебто створили «диверсійну групу» і «планували теракти» на території Криму. Після катувань співробітники ФСБ змусили Шаблія зізнатися на камеру у роботі на українську розвідку.

«Кримські новини» публікували інформацію про перебіг «справи кримських диверсантів».