«Боїнг» MH17 збили з установки 53-ї бригади ЗС РФ. Міжнародна слідча група оприлюднила імена підозрюваних | QHA media

«Боїнг» MH17 збили з установки 53-ї бригади ЗС РФ. Міжнародна слідча група оприлюднила імена підозрюваних

19 Червня 2019, 16:24
Закрити

Міжнародна Спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу «Боїнга» MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у липні 2014 року, оприлюднила імена перших чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера.

Про це заявили слідчі на прес-конференції у Нідерландах, в якій взяв участь і генпрокурор України Юрій Луценко.

Як заявив прокурор Нідерландів Фред Вестербіке, серед чотирьох підозрюваних троє громадян Росії: Ігор Гіркін («Стрєлков»), Олег Пулатов («Гюрза» і «Халіф»), Сергій Дубинський («Хмурий»), а також громадянин України Леонід Харченко («Крот»), який воював на боці російських бойовиків. Усі вони оголошені у міжнародний розшук.

Суд щодо підозрюваних відкриють у березні 2020 року, у зв’язку із чим слідство просить Росію до цього часу видати їх.

Слідчі також повідомили, що «Боїнг» збили ракетою з установки 53-ї бригади Збройних сил РФ. Ця бригада базується в російському Курську, і її військовослужбовці були помічені на території східної України, про що свідчать витяги з розмов самих військових, а також повідомлення і фотографії у соцмережах солдатів другого батальйону 53-ї бригади ЗС РФ на Донбасі.

На прес-конференції повідомили, що підозрювані, які збили літак безпосередньо зв’язувалися з керівництвом Росії, яке вирішило передати сили ППО сепаратистам Донбасу.

Примітно, що слідчі згадали ім’я «голови» Криму Сергія Аксенова. За їхніми даними, Аксенов організовував військову підтримку представникам сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі.

На доказ своїх слів вони навели аудіозапис розмови Ігоря Гіркіна («Стрєлкова») з Аксеновим, на якій останній підтверджує, що така «підтримка» вже готується.

MH17: Расследование | ПРЯМОЙ ЭФИР

LIVE! Нидерланды: следствие представляет новые данные катастрофы рейса MH17 над Донбассом. Ожидается, что сегодня назовут имена подозреваемых в причастности к гибели 298 человек. Трансляция Настоящее Время

Опубліковано Крым Реалии Середа, 19 червня 2019 р.

JIT — це міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 у складі Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України. Вона була створена більш ніж через місяць після того, як літак «Малайзійських авіаліній» був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Усі 298 чоловік на борту загинули.

Відзначимо, колишній полковник ФСБ Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом Стрєлков, на момент катастрофи «Боїнга» обіймав посаду «міністра оборони ДНР». За даними ЗМІ, вранці 18 липня, тобто наступного дня після падіння літака, він розмовляв з іншим згаданим JIT підозрюваним Дубинським. Вони обговорювали евакуацію установки «Бук» назад в Росію.

Сергій Дубинський у липні 2014 року очолював «ГРУ ДНР». Він ймовірно відповідав за переміщення установки «Бук» окупованою територією. Дубинському підпорядковувалися люди, які відповідали за охорону установки на південь від Сніжного. Розслідування Bellingcat передбачає, що він і його група могли зіграти важливу роль у рішенні збити MH17, переплутавши його з літаком противника.

Третій підозрюваний Олег Пулатов на момент катастрофи був командиром 2-го відділу «ГРУ ДНР», а до цього служив у ВДВ Росії. Пулатов брав участь в охороні установки «Бук» на території, підконтрольній сепаратистам.

Леонід Харченко — громадянин України, який брав участь в боях на боці окупантів з травня 2014 року. Передбачається, що він був присутній безпосередньо на місці пуску ракети під Первомайським і брав участь в евакуації установки в Росію.

Раніше була опублікована телефонограма від 22 червня 2014 року, в якій йдеться про наказ начальникам Курської і Воронезької військових автомобільних інспекцій організувати 23 червня супровід військової техніки РФ дорогами загального користування в Україні.

Дивитись ще: