Ботоферму на майже 12 тисяч SIM-карток виявили в Івано-Франківській області

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 15:
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 15:

В Івано-Франківській області виявили і ліквідували масштабну ботоферму, через яку в соцмережах виконували завдання замовників з Росії. Про це інформує Служба безпеки України.

Крім соцмереж, ботоферма працювала також у системі електронних гаманців та в месенджерах. Замовниками послуг були здебільшого клієнти з Росії.

Клієнти використовували «потужності» ботоферми, коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей. Це «накрутка» кількості переглядів, вподобань, коментарів у соціальних мережах та відеохостингах. «Розрахунки» велися в рублях, — повідомляє СБУ.

Під час санкціонованого обшуку в будинку організатора ботоферми правоохоронці виявили SIM-шлюзи, комп’ютерне та телекомунікаційне обладнання та майже 3000 SIM-карток операторів мобільного зв’язку. Як виявилося, від початку 2021 року для ботоферми використали майже 12 тисяч SIM-карток українських та російських мобільних операторів, через які реєстрували фейкові аккаунти.

Раніше в Україні викрили міжрегіональну мережу інтернет-агітаторів, які закликали до агресивної війни проти України, до змін державного кордону. Прокремлівські агенти діяли у Києві, Маріуполі, Дніпрі, на Кіровоградщині.

Як повідомляли «Кримські новини», троє мешканців Києва на замовлення кураторів з країни-агресора і деяких українських політичних сил організували ботоферму потужністю понад 18 тисяч акаунтів. Діяльність ботоферми заблокована Службою безпеки України.