Болгарський письменник написав книгу про анексію Криму. На батьківщині його звинуватили у русофобії

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
15 Травня 2019, 16:38
Фото: Укринформ
Ігор ЗайцевQHA
15 Травня 2019, 16:38

Болгарського письменника Светослава Нахума звинуватили у русофобії після презентації його книги «Втеча з Криму». У ній розповідається історія жінки, яка вимушено залишила Крим після російської анексії.

На знак протесту проти звинувачень з боку колег Нахум вирішив вийти із Союзу письменників Болгарії.

Про це повідомляє «Укринформ».

Презентація збірки відбулася у квітні в болгарській Спілці письменників. Примітно, що книгу, яка вже була видана на той момент у США, Україні, Угорщині, Румунії та Австрії, болгарські видавці не хотіли публікувати, поки вона не виграла відповідний конкурс Міністерства культури Болгарії.

Книга складається з декількох новел правозахисної тематики, до яких увійшов і заголовний твір «Втеча з Криму». Його сюжет побудований на реальних емоціях і спогадах українців, які залишили Крим.

Згодом голова Спілки письменників Болгарії Боян Ангелов опублікував декларацію, в якій відмежувався як від презентації збірки, так і в цілому від творчості Нахума, пославшись на те, що не треба йти проти Росії. Його заяву підтримала переважна більшість Спілки письменників.

Українське посольство в Болгарії виступило на захист автора.

«Втеча з Криму» розкриває страшні події, які ми пережили в Україні, — злочинну окупацію Криму. Події описані талановито, написане нікого не залишить байдужим. Я вдячний Светославу Нахуму за його майстерність. Це серйозна і важка за значенням книга, — зазначив посол України Віталій Москаленко під час презентації твору.

Як повідомляло QHA media, у вересні 2018 року делегація з Болгарії незаконно відвідала анексований Крим. У її складі були політики, журналісти і громадські діячі, вони приїхали на тиждень болгарської культури, який на півострові ініціювала місцева "влада".