Бойовики влаштували «залізну завісу» для молоді й не випускають абітурієнтів з «ДНР»

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
15 Липня 2020, 12:08
Ольга ПолтавкаQHA
15 Липня 2020, 12:08

Окупаційна адміністрація ОРДЛО не випускає абітурієнтів на контрольовану Україною територію для вступу до закладів вищої освіти. Про це повідомив представник Донецької області у Тристоронній контактній групі, журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook.

За його даними, окупанти створюють перепони для молоді під приводом карантину.

На окупованій території дійсно проживає багато молоді, яка хоче вирватися з резервації. Для них вступ до українського вишу — це шанс залишити гетто. Але після того, як Україна скасувала ЗНО для дітей з ОРДЛО, бойовики злякалися, що втратять молодь, і закрили людям виїзд. Під приводом карантину, — написав Казанський.

Він пояснив, що зараз дозвіл на перетин лінії розмежування видає так званий «міжвідомчий штаб ДНР», але він випускає тільки тих, хто зареєстрований на підконтрольній території.

«Абітурієнтів спеціально тримають у неволі, щоб вони втратили час і не змогли навчатися в українських вишах. У відповідь на всі прохання дозволити виїзд, бойовики відповідають, що вступати треба в «університети ДНР». Як бачите, в ОРДЛО дійсно чимало людей, які шукають можливість звідти виїхати. І втеча населення, судячи з усього, набула таких масштабів, що бойовикам довелося встановити якусь подобу залізної завіси, щоб зупинити відтік молоді», — написав Казанський.

Він також оприлюднив листа, якого отримав від хлопця з ОРДЛО.

Вот такие сообщения получаю сейчас от молодых людей из ОРДЛО, которые хотят выехать для учебы или подачи документов в...

Опубліковано Денисом Казанским Вівторок, 14 липня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», абітурієнтам з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та населених пунктів Донбасу на лінії зіткнення дозволили вступати у заклади вищої освіти в Україні без обов'язкового складання ЗНО.

З червня 2019 року на території всієї України почали працювати центри для вступників з окупованих територій під назвою «Донбас-Україна» і «Крим-Україна».