Більше сотні літаків і майже 32 тисячі військових. Україна оприлюднила в ООН дані про військову присутність Росії в Криму | QHA media
Цифри
06 Листопада 2019, 19:01

Більше сотні літаків і майже 32 тисячі військових. Україна оприлюднила в ООН дані про військову присутність Росії в Криму

Закрити

Кількість російських військових в окупованому Криму на осінь 2019 року становить 31,5 тис. військових.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок на брифінгу «Демілітаризація, деокупація і реінтеграція АР Крим та міста Севастополь (Україна): майбутні виклики» у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, передає Укринформ.

За даними міністра, на анексованому півострові також дислокується близько тисячі одиниць техніки, десятки танків і сотні броньованих машин, потужних бойових засобів артилерії.

Зокрема, 40 російських танків, 583 одиниці броньованої техніки, 162 одиниці важких артилерійських установок, 12 систем залпового вогню.

Окрім цього, на півострові розквартировані 122 бойових літака, 62 гелікоптера ВПС Росії, а також 34 військових корабля та сім підводних човнів РФ.

Image result for военные россии в крыму"

За останні роки, зазначив Божок, російська мілітаризація збільшилася в рази, і Росія не збирається зупинятися на цьому.

Очікується, що чисельність російських військ і озброєння збільшиться у 1,5 рази до кінця 2025 року.

Дипломат також розповів про проблеми відновлення державою-окупантом ядерної інфраструктури в Криму і розгортання засобів і систем, здатних переносити ядерну зброю, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус.

У зв’язку із цим він поінформував про намір України внести на розгляд Генасамблеї ООН оновлений проєкт резолюції «Проблема мілітаризації АР Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» і закликав країни-члени ООН підтримати цей документ.

Головною метою проєкту є примус РФ вивести усі війська з Криму і завершити тимчасову окупацію півострова.

Як писало QHA media, ще 4 січня 2019 року постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що анексований Крим перетворився на величезну військову базу Росії.

Він зазначив, що кількість військової техніки в Криму і поблизу зараз перевищує усі допустимі межі, у тому числі за угодами, які обмежують військову присутність Росії на південному фланзі.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН 17 грудня 2018 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої збройні сили з окупованого Криму і таку, що засуджує зростаючу російську військову присутність у Чорному і Азовському морях.

Дивитись ще: