«Більше 80 політв’язнів потерпають від жорстокості Москви за сміливість виступити проти окупації Криму» — посол США в ОБСЄ Гілмор | QHA media
01 Серпня 2020, 16:52

«Більше 80 політв’язнів потерпають від жорстокості Москви за сміливість виступити проти окупації Криму» — посол США в ОБСЄ Гілмор

Закрити
Джеймс Гілмор. Фото: AP

Під час зібрання Постійної ради при ОБСЄ у Відні посол США Джеймс Гілмор присвятив свій виступ проблемам тимчасово окупованого Росією Криму. Він наголосив на неприпустимості переслідування української православної церкви в окупованій Євпаторії та висловив співчуття родині загиблого трирічного кримського татарина Муси Сулейманова.

Посол наголосив, що Кремль жорстоко поводиться з громадянами України, які насмілилися виступити проти російської окупації українського півострова. В якості прикладу він навів справу фігуранта «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Руслана Сулейманова, у якого нещодавно трагічно загинув трирічний син Муса.

Сулейманова, який в даний час затриманий в помсту за документування зловживань з боку російських окупантів, не пустили на поховання сина. Ми підкреслюємо жахливі умови ув’язнення, з якими стикаються політв’язні, і втрати, які за їхньої відсутності беруть на себе їхні сім’ї, — сказав Гілмор.

Гілмор також назвав дії окупаційної «влади» щодо архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента «обурливою зневагою основних свобод». Він розповів про те, що окупаційна «влада» погрожує Клименту кримінальним переслідуванням, якщо він власноруч не знесе український храм в окупованій Євпаторії.

За словами посла, США засуджує використання Росією звинувачень в тероризмі і екстремізмі для переслідування кримських татар-мусульманів і Свідків Єгови за мирне сповідування своєї віри.

«Втілення свободи вираження думок, релігії або переконань, мирних зібрань заперечується і карається — так окупаційна «влада» посилює контроль над населенням в окупованому Криму», — додав Гілмор.

Як повідомляли «Кримські новини», трирічний Муса Сулейманов у п’ятницю, 24 липня, грався біля свого дому в пісочниці, звідки зник безвісти близько шостої вечора. До пошуків одразу долучилися тисячі людей, серед яких було багато волонтерів. Тіло мертвого Муси знайшли 26 липня у зливній ямі поблизу будинку.

 Мерія» Євпаторії 1 листопада 2019 року відправила до «суду» питання щодо знесення храму Православної церкви України (ПЦУ) у місті. Окупаційна «влада» просила «суд» зобов’язати Кримську єпархію знести храм своїми силами і після цього повернути 30 квадратних метрів місту. Архієпископу Клименту 23 липня «служба судових приставів» незаконно анексованого Росією Криму вручила «постанову» про знесення церкви в Євпаторії.

Дивитись ще: