Білоруських журналісток Андреєву і Чульцову засудили до двох років колонії

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Лютого 2021, 19:26
Катерина Андрєєва і Дарина Чульцова
Ірина Требунських
18 Лютого 2021, 19:26

Журналісток каналу «Белсат» Катерину Андреєву і Дарину Чульцову в Білорусі засудили до двох років позбавлення волі з конфіскацією техніки на користь держави. Як зазначає «Наша ніва», журналісток засудили за висвітлення протестів і розгону мітингу в Мінську.

Андреєву і Чульцову 15 листопада затримали у квартирі, з якої вони вели пряму трансляцію акції пам'яті загиблого Романа Бондаренка, і звинуватили в нібито організації протестів. Засудили їх за відповідною статтею білоруського Кримінального кодексу — «організація дій, що грубо порушують громадський порядок».

В обвинуваченні повідомляється, що Чульцова і Андреєва «висловлювали позитивну оцінку діям учасників несанкціонованого заходу, чим закликали людей брати участь в ньому», і нібито закликали автомобілістів під'їжджати в район акції, щоб блокувати вулиці. Журналістки не визнали провини.

Наразі міністр закордонних справ Канади Марк Гарно і голова МЗС Великобританії Домінік Рааб виступили зі спільною заявою проти переслідування журналістів у Білорусі.

Переслідування правозахисних організацій та незалежних журналістів, влаштовані білоруською владою по всій країні, є обурливими. Це подальший наступ на громадянське суспільство та свободи у країні, яка зазнає неймовірних утисків від режиму Лукашенка, — йдеться у заяві.

Міністри підкреслили, що уряди їхніх двох країн закликають білоруську владу негайно припинити насильство й залякування журналістів, правозахисників та членів громадянського суспільства.

Нагадаємо, у Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові протести проти режиму Олександра Лукашенка, який фальсифікував вибори президента в країні.

Про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб через фальсифікацію виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту заявили Латвія, Литва і Естонія.

Як повідомляли «Кримські новини», 16 лютого 2021 року у різних містах Білорусі силовики проводили обшуки у правозахисників і членів Білоруської асоціації журналістів.