Білорусь передала Україні список затриманих бойовиків. Путін провів термінову нараду

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
31 Липня 2020, 17:
Ольга ПолтавкаQHA
31 Липня 2020, 17:

Білорусь передала Києву список затриманих 29 липня під Мінськом бойовиків. За попередніми даними, серед них є українські громадяни. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, українська сторона перевіряє їх на причетність до бойових дій на Донбасі.

Кулеба не уточнив точну кількість затриманих у Білорусі громадян України, але зазначив, що їх не семеро, як повідомлялося раніше.

МЗС Білорусі звернулося до нас із проханням передати зазначений документ компетентним органам України для перевірки щодо скоєння цими особами злочинів у нашій державі й участі у воєнних діях, – сказав Кулеба.

Сьогодні президент Росії Володимир Путін викликав на оперативну зустріч постійних членів російської Ради безпеки.

Як повідомляє сайт Кремля, у засіданні взяли участь прем’єрміністр Михайло Мішустін, голова Ради федерації Валентина Матвієнко, голова Держдуми В'ячеслав Володін, секретар Ради безпеки Микола Патрушев, міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, міністр оборони Сергій Шойгу та інші.

Відбулася ґрунтовна розмова щодо інциденту із затриманням російських громадян у Білорусі. Сподіваємось, що ця ситуація буде з’ясована найближчим часом, і невиправдано затримані російські громадяни будуть звільнені, – йдеться у повідомленні.

Сьогодні речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що затримані не зробили нічого протизаконного, а їхнє перебування у Білорусі не пов’язане з білоруськими справами.

«Зараз ми можемо з високим ступенем упевненості сказати, що ці російські громадяни приїхали до Білорусі, їм довелося транзитом виїхати в іншу країну, їхнє перебування не пов’язане ні з Білорусією, ні з білоруськими справами», – запевнив Пєсков.

30 липня аналогічну версію озвучив посол Росії в Білорусі Дмитро Мезенцев.

29 липня державні ЗМІ Білорусі повідомили про затримання «33 бойовиків іноземної приватної військової компанії «Вагнера». За повідомленням, вони прибули до Білорусі в ніч з 24 на 25 липня «для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії».

Президент Олександр Лукашенко назвав усе це «надзвичайною подією», зібрав Раду безпеки, звинуватив Росію у «брудних намірах». Відомо також, що до МЗС Білорусі викликають послів України і Росії. Коли відбудеться зустріч – поки що невідомо.

Cекретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков 30 липня повідомив, що на даний час на території країни триває пошук ще близько 200 бойовиків.