Білорусь ініціювала екстрадицію Тихановської

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
02 Березня 2021, 15:23
Тетяна Нікішина
02 Березня 2021, 15:23

Слідчий комітет (СК) Білорусі передав до Генеральної прокуратури документи на екстрадицію колишньої кандидатки в президенти країни Світлани Тихановської у справі про організацію масових заворушень і підготовки захоплення адміністративних будівель, передає білоруська служба Радіо Свобода.

Відомство також повідомило про завершення розслідування кримінальної справи щодо чотирьох довірених осіб Тихановської. Про кого йде мова, у повідомленні не вказано. Імовірно, це Юрій Власов, Тетяна Канівська, Дмитро Івашків та Олександр Шабалін.

Правоохоронці отримали інформацію про те, що особи з найближчого оточення Тихановської готуються до масових заворушень і захоплення будівель державних органів на території Гомеля. Для здійснення плану останні підшуковують бажаючих серед колишніх військовослужбовців, співробітників органів внутрішніх справ і Міністерства з надзвичайних ситуацій, — сказано в повідомленні СК.

Ці плани, стверджують у СК, обговорювалися на зустрічі 5 серпня, яка потрапила на відео.

Обвинувачені за її участі обговорювали план з організації масових заворушень у Гомелі, а також захоплення будівель адміністрацій і виконкомів, призначення замість глав і голів своїх осіб. Підтримавши план, вона погодилася видати грошові кошти на закупівлю електрошокерів, газових балончиків, рацій, мегафонів, мікрофонів, інших предметів і знарядь, призначених для вчинення злочину, — розповіли в Слідчому комітеті.

Основних фігурантів затримали з 6 по 8 серпня 2020 року. Їм пред'явлено обвинувачення за частиною 1 статті 13, частини 2 статті 293 (приготування до масових заворушень) і за частиною 1 статті 13, частини 1 статті 292 (приготування до захоплення будівель та споруд) Кримінального кодексу Білорусі. Всі затримані перебувають під вартою.

Розслідування кримінальної справи завершене. Матеріали передані прокурору для направлення до суду.

Як повідомляли «Кримські новини», журналісток каналу «Белсат» Катерину Андреєву і Дарину Чульцову в Білорусі засудили до двох років позбавлення волі з конфіскацією техніки на користь держави. Як зазначає «Наша ніва», журналісток засудили за висвітлення протестів і розгону мітингу в Мінську.