Безсмертний пояснив, чому не буде зустрічі «нормандської четвірки» у серпні — немає нового уряду і голови МЗС | QHA media
13 Серпня 2019, 12:15

Безсмертний пояснив, чому не буде зустрічі «нормандської четвірки» у серпні — немає нового уряду і голови МЗС

Закрити

Зустрічі “нормандської четвірки” до вересня очікувати не варто.

З такою заявою виступив представник України в робочій підгрупі з політичних питань у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний, передає РБК-Украина.

За словами Безсмертного, причина тому — відсутність в Україні нового уряду і нового міністра закордонних справ.

Бессмертный об обмене пленными: Давайте снимем розовые очки - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Річ у тім, що зустріч лідерів — це фіналізуючий момент. Для того, щоб вона відбулася, потрібно провести зустріч на рівні політичних директорів, міністрів закордонних справ, лідерів урядів. У кожного з них є своя функцію у цьому процесі, — сказав він.

У свою чергу депутат від “Слуги народу” і кандидат на очільника парламентського комітету в закордонних справах Богдан Яременко вважає, що питання призначення дати впирається в реалізацію двох протилежних підходів.

За його словами, президент України Володимир Зеленський бажає досягти прогресу в перемовинах, а голова РФ Володимир Путін не розуміє, навіщо йому цей прогрес, «але змушений реагувати».

6 серпня Володимир Зеленський, відреагувавши на загибель чотирьох українських військовослужбовців на Донбасі, закликав лідерів країн-учасниць Нормандського перемовного формату до якомога швидшого відновлення перемовин. Через день ініціативу голови української держави підтримав президент Франції Еммануель Макрон. Він погодився зустрітися у Нормандському форматі на вищому рівні найближчим часом.

Дивитись ще: