Без міжміського сполучення, але з працюючими магазинами. Зеленський закликав уряд схвалити низку карантиних обмежень в Україні | QHA media
ВІДЕО

Без міжміського сполучення, але з працюючими магазинами. Зеленський закликав уряд схвалити низку карантиних обмежень в Україні

16 Березня 2020, 19:28
Закрити

Президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення до українського уряду, в якому закликає міністрів прийняти низку обмежень і заборон в країні, щоб запобігти розповсюдженню захворювань на вірус COVID-19.

За словами Зеленського, Кабмін має вже сьогодні ввечері, 16 березня, провести екстрену нараду.

Глава держави закликав дотриматися прикладу інших країн та тимчасово призупинити прийом відвідувачів закладами культури, торговельно-розважальними центрами, ресторанами, фітнес-центрами та іншим закладами сфери харчування, розваг і послуг. Припинення роботи таких закладів пропонується запровадити вже з опівночі 17 березня.

Ресторани та кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої громадяни зможуть замовити додому, — сказав президент.

Також Зеленський запропонував міністерству інфраструктури заборонити міжміське і міжобласне сполучення та роботу метрополітенів. «Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі до десяти осіб у маршрутних таксі і таксі, до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваїв», — пояснив він.

В Україні наразі виявлено п’ять випадків зараження новим коронавірусом, з яких один — летальний. Зеленський запропонував в областях, де виявлено захворювання (Чернівецька та Житомирська), «запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня».

Водночас президент звернувся до місцевих органів самоврядування із закликом забезпечити безперебійну роботу магазинів з продуктами харчування та побутовими товарами, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній, підприємств критичної інфраструктури, державної та комунальної власності. Також працювати мають органи державної влади, заклади охорони здоров’я та правоохоронні органи.

QHA media повідомляло, що 16 березня в Києві, Одесі, Львові, Запоріжжі місцеві ради запровадили карантинні заходи та обмеження.

Раніше Кабмін ухвалив низку рішень, щоб запобігти поширенню захворювання на COVID-19. Серед них — обмеження масових заходів, закупівля засобів індивідуального захисту, введення карантину в освітніх закладах та заборона експорту товарів протиепідеміологічного призначення.